Tästä oli jo pystykuva versio täällä mut tässä vaakakuvassa on photarilla väännetty pelengin vääristymät pois tämän johdosta kuvaa jouduin myös hieman kroppaamaan. Niin ja karkkihanat on ameriikka asennossa
Miten tuo taivas näyttää niin tummalta? Ukkeli on kyllä just oikeassa paikassa. Harmi, että taivaan vaikuttavuus on nyt vähän kateissa kun on sen verran tumma.
Vaikka tuntuukin itsestä vähän tyhmältä sanoa, että "kuva on kiva" niin tämä nyt kuitenkin on sellainen. Hyvällä maulla karkitettu, toimiva värimaailma. Eihän tuolta puutu kuin haltija ja kääpiö niin tämän forumin larppaajatkin innostuisivat. Isona varmasti vakuuttavampi.
no vaikuttaa lähinnä siltä, että taivasta on tummennettu aika roimasti. Paha tuo harmaa pläntti varmaankin puhkipalaneessa kohdassa.
En pidä minäkään. reilusti puhki olisi ehkä parempi, muttei ehkä sekään. Plussaa tulee ainoastaa hemmosta kalliolla, se on oikeassa kohdassa.
Ei kolahda. Kaikilla tavoin huono kuva,minun mielestäni. Photosopin väärinkäyttöä (kikkailua). Vahinko vain, että on ihmisiä, jotka luulevat että photoshop on ainoastaan kikkailu- ja tempputyökalu (luulen ettei nieppi luule,mutta kuitenkin) Kuitenkin se on aivan vakavasti otettava kuvanjalostus työkalu eli teroitus,väriensäätö/korjaus, kontrastin korjaus jne. Minusta henkilökohtaisesti tuntuu että moni jättää hyödyntämättä Photoshopin valokuvien käsittelyominaisuudet juuri sen luulon takia,sääli.