Vs: Miten kauas mopolla pääsee Otsikko on väärä, mutta kuva todella hieno. Kun 60-luvun alussa iskä hankki mopon, niin meikä poika sitten siihen kypärän, mutta vastaanotto oli melko ivallinen, koska ei mopolla ajaessa tarvinnut kypärää. No minä ennakoin oman kevarin hankintaa, ja pianhan moottoripyörien lisäksi myös mopoille tuli kypäräpakko.
Vs: Miten kauas mopolla pääsee Haloo urpo55. Kannataisko tarkistaa faktat kuntoon ennen kuin kirjoittelee täyttä basaa. (Vai pitäiskö tuossa lukea iskä osti mobedin 90-luvulla)
Vs: Miten kauas mopolla pääsee Haloo, haloo. Vuodesta 1977 lähtien moottoripyörän kuljettajan ja matkustajan on ajon aikana käytettävä tyypiltään hyväksyttyä suojakypärää. 1.4.1982 astui voimaan pitkään puhuttu kypäräpakko, joka koskee mopoilijoita. Pian ja pian, mutta 90-luvulle on vielä matkaa.