Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Savusiikaa söin iltapalaksi ihan sellaisenaan. Ruodot ja nahan jätin syömättä.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Savuahvenaa. Hyvää oli. Kiva kun noita vihdoin tänään tuli, niiden ainaisten haukien jälkeen. Tosin niitäkin tuli taas kolme. Jaha, huomenissa kotiin, kyllä täällä huvilalla olo onkin ollut surkeata ;-)
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Pitkästä aikaa pinaattikeittoa, lisukkeena kananmunaa ja lämpimiä karjalanpiirakoita. No söihän tuota, menee taas tovin kun pinaattikeittoa syön.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Tämä päivä käynnistyi taas kunnon aamiaisella: - pekonia - kananmunia - leipää - mehua - kahvia - muroja - maitoa ja sitten pari mukia lisää kahvia.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? -Siis keskiössä on sitten elikkä niinku oikeesti mustatorvisientä, joka taittuu arkibasis äböyttiarallaa mustatorvisienikeittoksi.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Teillä ollaan sitten niin Zarah Leanderia, jonka mieliruoka oli myös musta torvisienikeitto.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Kyllä voisi ruveta, oli meinaan jokseenkin hyvää.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? tein tänään tofulasagnea..tuli jopa kehuja vaimolta
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Härän sisäfileepihvi, chimichurrikastiketta ja pariisinperunoita, olut siihen päälle. NAM
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Perinteisiä possunkyljyksiä lähikaupan pakettiliha-altaasta... oli tarjouksessa ni jäi näppiin. Ajattelin tekasta valkosipulikermakastikkeessa hauduttaen. Jonkinsorttisia pottuja seuraksi + fetajuustosalaatti. Saas nähdä miten tipahtaa... ja lasi italian punaista kyyditsemään.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Nakit ja ranskanpottuja, pari päivää nyt mennyt hieman epäterveellisellä linjalla.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Makkarasoppaa -ja iltasella Kivikylän ryynimakkaraa grillillä kärvennettiin, kesäkurpitsaviipaleiden kanssa. Mökkiruokaa siis. Tullessa syötiin tienvarren kioskilla terveysvaikutteiset ananasburgerit.