Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Jep...Mumbay sapphire on kyl hyvä ja klassik. Mutku tallinkin tarjousta ei voinut ohittaa
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? En ole tullut oikein mitään syöneeksi, tein kyllä kaalilihaperunajnelaatikon, simaa pistin käymään ja grahamsämpylöitä leivoin, juu ja sienessä kävin, vain kilon verran suppareita. Eipäs, söin yhden sämpylöistä.
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Tein tänään pizzat hieman eri tavalla, valmiisiin pohjiin normaalit ainekset (jauhelihan paistaminen on aika työlästä jos haluaa ettei mukaan tule möykkyjä, pitäis tehdä jonkunnäköinen puinen jauhelihan silppurityökalu), ja uuni ensin 250 asteiseksi, mutta kun alkaa paistamaan pizzoja, vaihdan lämmityksen vain ylälämmölle ja asetan paistolevyn ylimmälle "hyllylle". Kokeilu onnistui sikäli, että pohja oli edelleen pehmeä, tykkään syödä pizzaa sormin käärimällä viipale rullalle, aikaisemmin oli pohja aina niin korppu, että rullaaminen ei onnistunut. Ehkä toiseksi ylin hylly riittää, nyt tuli hieman paahtumajälkiä ananaksiin. Kiitoksena perhekin tykkäsi
Vs: Mitä pöperöä tänään - minkälaisia ovat mielipiteesi?? Lounas oli La Villetta'n Diavola con ruccola (kuva), mut hetki sit pihvi ja saladi. Nyt iltapalaa. Juustoja suola/vesikeksien kera.