/ Rekisteröidy

Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Marilynin vikat Kotkassa 11.8.-24.9.

Keskustelu osiossa 'Kuvaustapahtumat & valokuvanäyttelyt' , aloittajana fangio, 11 Elokuu 2006.

  1. juhaa

    juhaa Active Member

    8 059
    2
    38
    Tuli sitten Kotkaan asiaa. Mitä muuta kehittävää Kotkassa voi tehdä, ettei ihan edestakas ajeluksi mene?
     
  2. Heli

    Heli Active Member

    6 689
    0
    36
    Ei todellakaan mitään. Mutta katos vaan, tuo ois kiva nähdä.
     
  3. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    PÖH! Vaikka mitä! Esim.. ööh..dokata, jos ei veneelle pääse.. niin kait täällä saa itse kuvatakkin. Jos ei ihmisiin kajoa, ne puree.
     
  4. Heli

    Heli Active Member

    6 689
    0
    36
    Hmmm... siis jos ei ihmisiin kajoa ne puree? Eli pitää kajota? Öh, mitä kuvaamista siel on?

    kiusaan vaan...
     
  5. Kuvauspaikathan on tietty kuvaajasta kiinni, mutta Sapokan vesi-/kivipuisto tarjoaa ihan varmasti jotain.

    Jaahas. Tähän ei saanutkaan liittä liitteitä, joten huiskasin niitä pari tonne:
    http://www.kameralaukku.com/portal/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=11793

    Ja muita hyviä paikkoja on esim Langinkoski. Keisarillinen kalastusmaja 1800-luvulta ja koskea ja vähän luontoakin.

    Tervaleppälehto, rauhoitettu ryteikkö keskellä kaupunkia.

    Kymijoki ja erityisesti lähisaaret on semmoisia, että niissä on vaikka mitä. Sitten on tietty esim pari näkötornia Kotkansaarella. Ja tietty minä.
     
  6. Varsinkin sinä :D
     
  7. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Niin hyvä typo,etten korjaa! Toimii kuin vain. On täällä veneitä kuvattavaksi ja.. pari puuta.
     
  8. Kotkan rakennuskanta vanhoine puu- mutta myös kivitaloineen lie myös kiinnostava. Satamamiljöö ja ravintola Kairokin taitavat olla tunnettuja. Nasta paikka tuo Kotka.

    T. Kerkko.
     
  9. Tiesittekö että Marilynin sappikivileikkauksen haavasta huomaa kirurgin vääräoppisen työskentelytavan. Eikun: todella upeita kuvia. Seuraavaksi näyttely Kuopiossa.

    T. kerkko
     
  10. evis

    evis Member

    499
    0
    16
    Mode laittoi kyllä ykköskuvauspaikat eli jos luontokuvia tykkää räpsiä niin eikun sinne siis. Kotkan seutu on ihan mielenkiintoista aluetta valokuvailuunkin.
     
  11. motris

    motris Well-Known Member

    4 928
    785
    113
    Tietääkö kukaan miten tuo valokuvakeskus on avoinna lauantaina ja sunnuntaina? Kukaan ei vastannut tuolla puhelimeen. Noilta sivuilta kun ei tunnu aukioloaikoja löytyvän. Tiedustelut pyydetään soittamaan ma-pe 13-18 ja la 10-14. Eli onkohan tuo ollenkaan sunnuntaina avoinna....
     
  12. motris

    motris Well-Known Member

    4 928
    785
    113
    Piti sitten käydä katsomassa. Avoinna ti-pe 11-18, la 10-14 ja su 10-15.
     
  13. Aika tiukka analyysi! ;-D
     
  14. motris

    motris Well-Known Member

    4 928
    785
    113
    Noh, kyllähän kuvatkin tuli käytyä katsomassa. Ihan kivoja tuon ajan kuvia, vaikka suurin ansio kuvissa tänä päivänäkin taitaa olla se, että ne on "viimeiset".

    Lapsen suusta kuulee ehkä totuuden. 4-vuotias poikani on käynyt tänä vuonna kahdessa näyttelyssä, Mary Ellen Markin ja Sternin. Ensimmäisestä sanoi, että hienoja kuvia. Nyt sanoi, että olisi ollut edes autoja. :)
     
  15. Mietitkö millaisia kuvat olisivat, jos ne olisivat jostain nykyisestä L-sarjan elokuvaemännästä. Millainen iho, poseeraisiko toisin? Tollaiset puitteetko?

    Jos näyttelystä ei löydy Marilyn, kuten jotkut löytävät, niin on kuvissa jo ihan teknisesti aika paljon ihmeteltävää.

    Että kehittyykö se kehitys?
     
  16. motris

    motris Well-Known Member

    4 928
    785
    113
    ? Häh

    Mihin ihmeeseen pyrit? Anteeksi, jos olen taas jollain lailla loukannut syvimpiä tunteitasi.

    Osta feng shui kalat -riipus, se suojaa negatiivisilta ajatuksilta.
     
  17. En juuri mihinkään etkä ole loukannut tunteini, mutta minusta ne vaan oli niin erilaisia, kun huippumallien kuvat on nykyään. Saattaisi tulla täälläkin aika erikoisia lausuntoja, jos vastaavia joku tänne pykäisi.