Vs: Hämmästynyt Mnjoo- ooo .. mutta ... Nyt on kuitenkin niin että tämä on tällä hetkellä parasta mitä internetti kykenee meille tarjoamaan. Että nauttikaamme tästä. Paljon huonomminkin voisi asiat olla. Parasta "netissä" juuri nyt. Hyvä Jukkis ! Ja hyvä malli (myös ja tottakai) !! PS. Kiva tausta !!! - Erska
Vs: Hämmästynyt Mullakin on/oli jossain tommonen mutta se oli maalaus, joka tilattiin multa opiskeluvuosina. Kun sain sen valmiiksi maalasinkin mekkotaaperolle vanhan lihavan ukon pään ja ilmoitin etten voi tehdä tilausta, olen pahoillani. Onneksi -jo silloin- oli kameroita (filmi) ja tilaajien kanssa sovittiin että otetaankin kivat kuvat ja unohdetaan turha taidehömpötys. Kaikki olivat tyytyväisiä. Maalaus on kait hävinnyt tai tuhoutunut, valokuvat annoin kaikki ilmaiseksi tilaajalle (negoineen päivineen, mitä mä niillä?) ettei olisi jäänyt huono omatunto. Sen pituinen se, iltasatu. - Erska
Vs: Hämmästynyt Herkimmiltä nyt silmät ja korvat kii. Nyt!! Heti!! ...... Tai olkoo, en voi kirjottaa loppuu minkä alotin. Täs on jonku lapsi kuitenki.
Vs: Hämmästynyt hyvin sopii silmät taustan väreihin. Tästä tulee koulukuvat mieleen, asettelu ja muuta... eks sää o jossain vaiheessa ollu kaima jossain kamerakerhossa. oon rivien välistä kuullu, ei kuvassa mitään öljyä tai muuta, siin o söpö tyttö joka koittaa istua mahollisimman nätisti.. taitaa olla isin oma mussukka. Lapset on mahtavia. Meidän iltatähti (mielettömän kirkas!) sano kerran, ku tuolla pyörii eniron mainos, vähän muokattuna "eniro nolla sata sata en voi auttaa". *huom* ei liity kuvaan mitenkään toi eniro... ai määkö, meehä mie..
Vs: Hämmästynyt Tämä ei oo oma lapsi, meillä on vain poikia. Oon ollut ja oon kamerakerhossa. Onkohan tämä Jukkien peruominaisuus tuollainen mmm.... lennokas ajatuksenlento? T Jukka
Vs: Hämmästynyt oisko savolaisuus tai karjalaisuus: isän puolelta savolainen ja äidin puolelta karjalainen, muiden mielestä outo jo pienestä pitäen... eli lupsakkuutta on. Vielä pitää mainita se, vasenkätisyys. Töissä oli yks vasenkätinen väärälleuka ja meillä synkkas hyvin, no se ajo autolla mereen ja kyllä pelastu, mutta kävelee huonosti, alkuun meni rullaattorilla, jonkinlaisen vesi kammon sai. Niin jos menee jutut vähän överiks, en mä mitään pahaa tarkota, no en hyvääkään... joo tässä se taas tuli.