Vs: syli Hienoa tekniikan osaamista ja toteutusta. Jos ajattelee erään toisen innoittamana mitä tälläisenkin saamiseen jo pitää osata. Onhan tälläisiä tehty ja tehdään vielä useita, mutta juuri tätä näkemystä ei tehdä enää samalla lailla.
Vs: syli Nyt kun kuvaa katsoo vielä uudestaan, niin se näyttää ennemmin ikonilta kuin muotokuvalta. En tiedä, onko se ollut kuvaajalla lähtökohtana. "Ikonissa ihmisen ruumiillisia tuntomerkkejä ei esitetä tavallisen muotokuvan tapaan, ei siis esitetä ihmisen maallisia kasvoja vaan hänen kirkastuneet, ikuiset kasvonsa, jolloin katoavan ruumiin aistillinen ulkonäkö jää pois."
Vs: syli Hienosti toteutettu valaisu ja muutenkin. kehuja kehuja Yksinäinen kuva katsojalle, mutta ehkä kuvaajalle paljon merkityksiä tai osa sarjaa.