Wanhempaa kuvaa, gerbera oli kohteena, mutta tarkennus jäi muutaman metrin taakse. Mistähän johtui, ehkä lämmikkeenä käytetystä viskipullosta?
Onko se huono jos tarkennus ja itse kuvan kohde on jossain muualla kuin kuvan keskellä... hyvin tilanteessa on nähty (vai onko nähty mitään) kokonaisuus...toisaalta aika mitäänsanomaton sellainen...kassit painaa.
No mitä sitä turhaan valehtelemaan ;D Tietysti joku taiteellinen sielu saattaisi tästä keksiä paljonkin hyvää sanottavaa, mutta minäpä en JA ny baari -<
Tämä on erinomainen lähtölaukaus valokuvataideteokseen "Oman elämänsä sivuhenkilö". Teoksessa on kolmekymmentä katukuvaa päähenkilöstä - ja jokaisessa kuvassa tarkennus on taustalla olevassa sivullisessa.