Vs: Mahdollisuudet "tienata" kameralla...? Tuossa on kyllä viisas lause! Yhden harrastuksen pilasin muuttamalla sen ammatiksi. Valokuvauksen kohdalla en haluaisi tehdä samaa virhettä. Valmiiden kuvien myyminen vielä on ok, koska se ei vaadi 'älyttömien toimeksiantojen toteuttamista'.
Vs: Mahdollisuudet "tienata" kameralla...? Tuosta syystä en nykyään mene mihinkään tilaisuuteen kuin omille muistokuville tarkoitetun pienen kino/digikameran kanssa (joskus ehkä laaka-speedinkin). Varmin tapa pilata juhlat omalta kohdalta on erehtyä ottamaan mukaan jotakin 'oikean kameran' näköistä välinettä.
Vs: Mahdollisuudet "tienata" kameralla...? On se toisaalta kummallista kieltää ihmisiä yrittämästäkin, noin yleensä ottaen. Joskus on hyvä olla vähän hullu ja tehdä mitä itse tykkää. T Jukka
Vs: Mahdollisuudet "tienata" kameralla...? Se on sitä kommunismia. Naamioitu myös kasvatus-, sosiaali tai psykologia tieteiksi. Levinnyt täältä pirkanmaalta.
Vs: Mahdollisuudet "tienata" kameralla...? Juu, älykkäintä on kysyä ja jättää vastaukset omaan arvonsa. Toisaalta kameraporukoissa hyvin yleistä, koska kysymys tehdään tehdyn päätöksen jälkeen. Ehkä motiiviksi perheen naiselle, tai jostain muusta luontevasta ja kannatettavasta syystä.
Vs: Mahdollisuudet "tienata" kameralla...? Voi olla, että Pirkanmaalla löydetään niitä todellisia tai kuviteltua kieltoja tästäkin juonteesta. ;-)
Vs: Mahdollisuudet "tienata" kameralla...? Tuo on aivan totta, jos nykyään yritettäisiin keksiä höyry- tai lentokonetta, olisi se aivan mahdotonta, koska kaikenlaiset määräykset kieltäisi sen tykkänään. Pannunlämmittäjä istuisi linnassa, kun olisi vaarantanut ympäristöä. Oma mielipide on, että aina kannattaa olla vähän hullu. Onkin eri juttu hulluna yrittää ja tehdä mitä tykkää, kun ahneena koittaa saada jotain rahaa ilman mitään riskejä. Vaan maa on vapaa ja ilolla tervehdin aina kaikkia jotka vaan viitsivät tehdä edes jotain.
Vs: Mahdollisuudet "tienata" kameralla...? Totta JRabbit, ilman riittävän jääräpäisiä 'kaheleita' edistystä ei tapahtuisi. Useimmat nykyiset hyödykkeet ovat syntyneet 'haihattelijoiden' työstä.