Vs: Maailmankatsomuksesi Aina kun Norjan tapaisia äärikonservatiivisia fundamentalistihihhulien toimia tulee ilmi tai henk. koht. koettua (esim. Helsinki 03.07.2010) tunnustaudun pakanaksi ja antiteistiksi.. noin muuten olen kai ateisti. Pieni antiteistin palo asuu kai siis tässä yhteiskunnan tilassa minussa koko ajan.
Vs: Maailmankatsomuksesi Mitä jeesus sanoi ratsastaessaan aasilla liukasta öljymäkeä ylös ? Jeesus ku liiraa, ku öljymäki on liukas.
Vs: Maailmankatsomuksesi Jos yrittäisit pitää vitsit niille varatulla alueella. Edit: vitseille tarkoitetuissa ketjuissa.
Vs: Maailmankatsomuksesi Vitsi oli aasinsilta maailmankatsomukseeni.... Ei vois jeesustelut vähempää kiinnostaa.
Vs: Maailmankatsomuksesi Lukottamisen taustalla ei ole mitään "maailmankatsomuksellista". Pelkästään kyllästyminen siihen että huudetaan moderointia apuun kun kantti pettää... Irlannissa vuokrattiin aikoinaan hevosvankkureita ("asuntovaunuja") turisteille. Vankkurissa oli kyltti: "Don't loose the horse. If you loose the horse, catch the horse." Sigussani on ollut lainaus näppäilijän maailmankatsomuksesta jo vuosia -- eikö mvuori ole sitä lukenut?
Vs: Maailmankatsomuksesi Kellä petti kannti, hamepäälle tuollaiselle joka kyllästynyttä moderaatoria vaivaa? Itse uskon siihen mitä näen, tunnen ja koen. Mennään päivä kerrallaan.
Vs: Maailmankatsomuksesi Ihan jännä äänestystulos tässä vaiheessa. 53 ääntä ja 66% viimeisessä ryhmässä. Yksi maaninen hullukin aktivoitui tällä välin, ja suruliput saloissa on.
Vs: Maailmankatsomuksesi juu, ei meillä yhtään tän parempia ihmisiä valokuvaajina ole, näillähän se meidän on pärjättävä.