Joulupäivänä tuuli piirsi lumella kukkia, sydämiä ja kaikenlaisia koukeroita Vuosaaressa Kangaslammen jäälle. Sää oli harmaa, mutta ainakin minua kukat ilahduttivat. Valitettavasti ovat katoavaa taidetta.
Vs: Luonnontaidetta Luonto tekee välillä yllättävää kauneutta. Kuvissa on hieman harmahtava vaikutelma mutta se on korjattavissa (levels säädöt) helposti.
Vs: Luonnontaidetta Mielleyhtymäni: Luonto ja Maija Isola ovat luoneet samankaltaista kauneutta. Kuten vimma jo totesi kontrastin lisääminen voisi olla paikallaan, valokuvassa.
Vs: Luonnontaidetta Alemman rytmi on kaunis. Lisää hieman kontrastia (Sehän jo on ilmaistukin) mutta älä tee semmoista seiskytluvun kameralehden "taidekuvaa" silti, joka näyttää pahimmilllaan tekotaiteelliselta grafiikanvedokselta tai seinään jyrsityltä kohokuvalta, säilytä hillitty tyylikkyys. Valokuvahan saa olla ihan rehdisti valokuva. Tommoisissa kohteissa suosin noita melko tarkkaan rajattuja yksityiskohtia - ne ovat tehokkaimmat, esteettisesti. . Ylempi on jo turha väljä ja siksi hieman valjumpi. Mielestäni - Eero