Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

20.1 tapaamisesta muutama

Discussion in 'Kuvat ja galleriat' started by JPu, Jan 22, 2006.

  1. JPu

    JPu Well-Known Member

    5,484
    225
    63
    Siivoan vanhat pois, kiitokset kommentoijille!
     
  2. Viimeisestä pidin. Kivasti näkyy toi lumisade ja luo olosuhteista enempi tunnelmaa.
     
  3. Minun silmään sopii nämä JPu'n ennakkoluulottomat panoraamat. En kommentoi kuvia sen kummemin, kaikista välittyy mukavat pakkasfiilikset kaupungissa.

    Nyt menee offtopic'si mutta tuli mieleen että oisko mahdoton tehdä panoraamoja joissa näkyisi aika? Esim. kuva alkaisi vasemmasta reunasta talvella ja loppuisi oikean reunan kesään. Tämä idea on tietenkin jo keksitty mutten ole koskaan nähnyt. Varmasti on omat käytännön toteutusvaikeudet mutta olisi ajatuksena kiehtova. Näin voisi tehdä panoja melkein mistä vaan; remontin edistymisestä, pensasaidan kasvamisesta jne.
     
  4. Anonymous

    Anonymous Guest

    Eka panoraamahan on ihan onnistunut. Toka menee täydestä holgakuvana ;). Parista viimeisestä muistuu hyvin mieleen, kuinka kurja se keli oikeasti oli.

    Aika pahasti se tosiaan vinjetoi, jos kuvaa kaikki nupit kaakossa.