Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Lentoon lähtö

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana JPu, 16 Helmikuu 2006.

  1. JPu

    JPu Well-Known Member

    5 476
    219
    63
    Nyt en enää häröile, tää saa olla vika vähään aikaan.... On muuten jo syksyltä, mutta sama paikka josta laskua esittelin :)


    MD-11 lähtee raskaasti.. to Bankok
    [​IMG]
     
  2. Aika siisti ja tuosta aiheesta on harvemmin kuvia.. ainakaan joka päivä! Toivottavasti se tosiaan on nousemassa ;)
     
  3. Hieno lämminsävyinen foto lentoonlähdöstä mielenkiintoisesta kuvakulmasta.

    Offtopikkina sanoisin että mulle lentämiskokemuksen suurin nautinto on tossa vaiheessa jo ohi. Musta on hieno tunne kun peltilintu kiihdyttää pyörät ilmaan kiitoradalta - sen jälkeen se onkin sitten enemmänkin epämieluisa kokemus korvat lukossa koettaa viihtyä perille asti.
     
  4. heksa

    heksa Member

    541
    0
    16
    Joo, mullakin lentämiskokemuksen hauskin vaihe on monesti rajatarkastus. :p

    Minusta tuo kuva on hieno, nuo laskeutumis(vai nousu-)valotelineet erottavat sen muista. Näyttää niinkuin niistä muodostuisi joku näkymätön hyppyri. Tai jotain.
     
  5. Vita

    Vita Active Member

    2 789
    0
    36
    jehna. tykkään väreistä.

    josko sitä itsekin lähtis hillumaan tonne lentokentän tienoille joku kaunis päivä..
     
  6. Juu tää on oikein hyvä. Jännän hyvin toimii tasapaino vaikka lievän epätasapainon tuntu leijuu ilmassa.
     
  7. vn

    vn

    1 464
    0
    0
    Varsin mainio. Pidän noista mastoista jotka luovat mukavasti syvyyttä & linjoja kuvaan. Jatkavat kiitotietä sopivasti.

    Mukavat värit.

    Vesku