Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Leidit puistossa

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana nupponen, 28 Kesäkuu 2006.

    Yhtä vilkkaita molemmat...

    Asialliset ja asiattomat kommentit tervetulleita
     
  1. RDahl

    RDahl Ylläpidon jäsen

    7 895
    116
    63
    Mukava potretti koirasta ja omistajasta (vai pitäisikö sanoa omistajasta ja koirasta), jokatapauksessa, hyvät sävyt, mukava kuva, minun mieleeni.
     
  2. No jopas, kommentti!

    Otettiin kyllä pari ilman hauvaakin mutta oli luontevampi näin...
     
  3. Henk.koht.miel.pid. Kohde pystylinjassa keskeskelle ja mummon silmät 1/3:aan kuvan yläreunasta. Mitään lissaroa ei saavuteta tällä sijoittelulla; oikean reunan tyhjä tila ei auta kuvaa mitenkään. Muuten mukava, skarppi, otos.
     
  4. Olet ihan oikeassa, ihan liikaa tyhjää oikealla.. Jos mä nappaan vähän sieltä pois lopullisesta kuvasta. Pitää vaan säilyttää formaatti samana, eli alhaalta lähtee myös tyhjiä pois..
     
  5. juhaa

    juhaa Active Member

    8 059
    2
    38
    Tässä kuvassa tuo hurtan ilme on niin intensiivinen, että se varastaa kaiken huomion. Virnistelevä mummo Rubettes lippalakissa ei riitä vastapainoksi. Kuvasta on vaikea löytää pääkohdetta. Sommittelun hienosäätö on viilausta.