Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

995

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Jari Leskinen, 21 Elokuu 2013.

  1. Jari Leskinen

    Jari Leskinen Active Member

    1 509
    0
    36
    *
     

    Liitetyt tiedostot:

    • 995_1.jpg
      995_1.jpg
      Tiedostokoko:
      443,5 KB
      Katsottu:
      198
    • 995_2.jpg
      995_2.jpg
      Tiedostokoko:
      496,6 KB
      Katsottu:
      196
  2. TKa

    TKa Well-Known Member

    2 978
    238
    63
    Vs: 995

    Pikkupoikana kansakoulussa karattiin välitunnilla rautatien ylittävälle sillalle, kun höyryveturi meni alta. Eka kuva toi lapsuuden muistot mieleen. Kuvakin on hyvä! Pojot siitä siis!
     
  3. GaryBlade

    GaryBlade Active Member

    418
    94
    28
    Vs: 995

    Lasten kanssa tehtiin nostalgiamatka kun matkustimme välin VUOKATTI-VALTIMO tuolla junalla. Olisi ollut vaunussa paljon yksityiskohtia joita olisi voinut kuvata.

    Lapset olivat kuitenkin siinä määrin innoissaan junamatkasta, että kuvasin heitä. Mukava oli myös seurata kun miltei jokainen tasoristeys oli miehitetty kuvaajilla ja muilla uteliailla vaikka juna olikin jo 1/2 tuntia myöhässä ja satoi vettä.

    Hienot on kuvat ja hieno oli matka.
     

    Liitetyt tiedostot:

  4. markku55

    markku55 Active Member

    Vs: 995

    KAIKKI höyryveturi kuvat on HIENOJA, eihän noissa muuta "vikaa" ole kuin tuo sähköistyksen visuaalinen haitta.
    Hangon radalla ei vielä(kään) ole sähköistystä saatu aikaiseksi, joten seuraavalla kerralla jos/kun Hangon radalle ilmestyy höyryveturi ajelu, niin pitääkin olla autolla liikkeellä ja kuvata mukavissa kohdissa (historik junat kulkee onneksi nykysäädösten takia todella hiljaa), viimeksi kuvasin matkalaisena, eipä paljoa höyryveturista tullut kuvia, jossain jyrkässä mutkassa rikoin sääntöjä ja roikuin vaunun rappusilla kuvaten eteenpäin (missäköhän ne kuvat muuten on).