Vs: Lammella Mökki on satumainen, minkä näkee jo sen ylöspäin laajenevasta muodosta. Tässä sadussa tosin mökissä asuva noita-akka upottaa lapsia tuohon pohjattomaan lampeen. Mökin heijastuma korostaa sen syvyyttä, mutta vähän olisi myös varaa tummentaa pintaa.
Vs: Lammella Hyvin epätodellisen näköinen! Tausta näyttää aivan kaksiulotteiselta kuvalta joka on lätkäisty mökin taakse. Nuo siis positiivisessa mielessä. Minunkin mielestä mökki voisi olla vähemmän kontrastinen ettei hyppäisi aivan noin kovasti silmille. Toisaalta voi olla että kuva myös silloin lakkaisi toimimasta näin hyvin.. Niin tai näin, tykkään.
Vs: Lammella Kerrankin kohde joka paranee holgalla Fiskarssin kahvila, kiva kuva jota reunojen (minusta aika ruma) epäterävyys ei pahenna, vaan omalla tavallaan jopa korostaa positiivisesti. Holgalla saa hyviä kuvia! vaikka ei tuo lampi ole, vaan joki
Vs: Lammella Oliskin aika rajoittunutta väittää mitään muuta, taidosta se vaan on kiinni. Jotkut tarvii itelleen kymppitonnin laitteet eivätkä silti pääse koskaan siihen mihin esim. tämä kuva pääsee, sielu on näinä aikoina niin kovin helppo hukata.