Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now
  1. Tämä sivusto käyttää evästeitä. Jatkamalla tämän sivustoa käyttöä, hyväksyt evästeidemme käytön. Lue lisää.

Lähden armeijaan

Keskustelu osiossa 'Yleistä keskustelua' , aloittajana SakkeM, 11 Marraskuu 2013.

Keskustelun tilanne:
Keskustelu on suljettu.
  1. AnselA

    AnselA Active Member

    8 534
    4
    36
    Vs: Lähden armeijaan

    En ehtinyt nähdä kuvaa, mutta kommenteista johtuen, jotenkin mieleeni pölähti Jan Saudekin nimi. Mikä krediittinä SakkeM:lle mainittakoon.
     
  2. Vs: Lähden armeijaan

    Kyllä nyt aliarvioidaan saudekkia aikalailla. Mikä kunnioituksena Sakkea kohtaan erikseen mainittakoon.
     
  3. AnselA

    AnselA Active Member

    8 534
    4
    36
    Vs: Lähden armeijaan

    En arvioinut Saudekia millään tavalla. Kerroin mielleyhtymästäni kommentteihin, joita joskus olen kuullut Saudekin kuvien katsojilta. Tässäkin "keskustelussa" aallot  vellovat alkaen pornosta... taiteeseen...
     
  4. Vs: Lähden armeijaan

    Ahaa. Mutta Anselmi onkin jonkin sortin nero. Että ei ihme, etten heti ymmärtänyt. Varsinkin se kysymys myyntipalstalla oli käänteentekevä. Aina saa ihminen tuntea itsensä tyhmäksi itseään älykkäämpien kommentoidessa. Lohdutan itseäni. Menemällä tuutilullaa.
     
  5. JPu

    JPu Well-Known Member

    5 476
    219
    63
    Vs: Lähden armeijaan

    Jos nyt ehkä joku muu ei käsittänyt mistä tässä puhutaan, niin mallin arvosteleminen ei ole sallittua. Purnata saatte, mutta kannattaa muistaa, että kun itse ehkä joskus olette tilanteessa, että pitäisi saada kuvaan muutakin kuin rantahiekkaa tai oma vaimo niin älkää ihmetelkö kommentteja joita ehkä saatte, tai miksi se on niin vaikeaa.. Ihan onnistuneesti jatkatte valitsemallanne tiellä, eikä se jää huomaamatta, omapahan on valinta.

    Sinne ei rapapappa löydy älyllisempää, juuri sinun kaltaisten ja monen muunkin yhtä hyvin asiaan suhtautuvan seurauksena. Tämä on valitettavasti jatkunut jo jonkin aikaa.. eikä oikein mieltä lämmitä. Ihan vaan vihjeenä suosittelen nyt pysähtymään ja miettimään mitä sinäkin täällä hengailet ja pakko on päästä sanomaan.. ihan kuin mun 3 v, aikanaan, vaikka on nyt 14 eikä ikinä alentuisi enää..
     
  6. Vinski

    Vinski Well-Known Member

    4 329
    403
    83
    Vs: Lähden armeijaan

    Menin sillä vanhalla jaolla, pornoa tai erotiikkaa. Pornon puolelle kaatui juurikin  jälkimmäisen lauseesi perustein.
     
  7. J.A.K.

    J.A.K. Active Member

    2 581
    22
    38
  8. JPu

    JPu Well-Known Member

    5 476
    219
    63
    Vs: Lähden armeijaan

    Enempää ei jaksa, laitetaas lukkon ja muistiin kuka mitäkin kirjoitteli, itsehän reppuunne keräätte mitä keräätte..  Yleensä tällaiset kirjoitukset ei ihan heti jää unholaan.

    Pahoittelut edelleen sille osalle kuvaajia jotka oikeasti kuvia julkaisevat, siis kuvia joissa ihminenkin saattaa esiintyä ja laittaa itsensä peliin valokuvataiteen tai vaan malliksi pääsemisen ehdoilla ymmärtämättä mitä paskaa voi seurata.
     
Keskustelun tilanne:
Keskustelu on suljettu.