Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Valo

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Jukka75, 7 Tammikuu 2016.

  1. Jukka75

    Jukka75 Active Member

    3 168
    5
    38
    Jos ei muuta tekemistä -27c pakkasessa keksi niin aina voi mennä ulos puhaltelemaan saippuakuplia. Lasten kanssa eilen ja tänään sitten itsekseni, itse ei valosan aikaan kehtaa niin täytyy hommailla pimeällä.

    Itsellä tosin kävi outo ilmestys, ei tosin ilmestynyt jeesus vaan papukaija minun saippuakuplaan??

    Mutta joo, ei ehkä lajinsa eliittiä mutta itselle neitseellinen saippuakuplakokeilu. Oikeanlaista putkea ei tälläinen löydy joten näillä mennään.

    [​IMG]
     
  2. Vs: Valo

    Perhana, nyt on pakko mennä pimeällä kokeilemaan :) Kyllä siinä ilmestyi papukaija minunkin silmiini, kun päätä vähän kallistelin. Mainiot kuviot kuplassa!
     
  3. timtuun

    timtuun Member

    161
    4
    18
    Vs: Valo

    Todella hieno. :) Onko mitään vinkkejä, kuinka noi saa pysymään ehjänä? Itse kävin koittamassa ja pallot puhkesi aina aika nopeasti.
     
  4. Jukka75

    Jukka75 Active Member

    3 168
    5
    38
    Vs: Valo

    Kiitos.
    Netistä bongasin ja kokeilin seuraavaa.
    Vettä, fairya ja  siirappia. Normi saippuakuplavehkeellä ei onnistunut, sitten kokeilin snorkkelin osalla ja tuli liian isoja, lopuksi onnistui normi pillillä.

    https://www.youtube.com/watch?v=3o0fIl2s7LQ