Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Kädet kahdesti

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana vn, 3 Maaliskuu 2006.

  1. vn

    vn

    1 464
    0
    0
    Hallitsemattomina, epäpuhtaina, halkeillena
    [​IMG]

    Kivuliaina, uhkaavina, tuhoisina
    [​IMG]

    Vesku
     
  2. simos

    simos Ylläpidon jäsen

    8 444
    442
    83
    Tekstit kyl täydentää hyvin kuvia... hmm. Pikkasen tunkkanen fiilis tulee molemmasta kuvasta. jotenkin liikaa kaikkee. Eka on ehkä aavistuksen enempi mieleeni... ja tekstin kanssa toimii jopa ok. Tosin nyt kun katselee uudestaan kuvia... niin ei se toinenkaan tipahta tekstin tukemana ulos. Mut silti... tunkkasuus tai ylitäyttö (tungettu liikaa kamaa tilaan) vaivaa... mielestäni.
     
  3. vn

    vn

    1 464
    0
    0
    Kiitos Simo mielipiteestä.

    Vesku
     
  4. nokku

    nokku Active Member

    2 456
    0
    36
    Kovasti freskomaisia molemmat..jälkimmäinen jostain helkkarin porteilta. Aika mielenkiintoinen efekti, voisit kokeilla muissakin yheyksissä?
     
  5. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    "Selkettensä" vuoksu pidän ensimmäisestä enemmän. Jälkimmäinen on liian hajanainen minun juopuneissa silmissä. Ensimmäisen kuvan oikeassa reunassa olevasta leikkaukseta pidän suuresti.
     
  6. vn

    vn

    1 464
    0
    0
    Enköhän tule tuota kokeilemaan.

    Kiitoksia kommenteista. Sekavia ehkä ovat, mutta tarkoituksella.
    Sanotaan kuitenkin että näin koen (koin tuolloin) itse omat käteni, näillä kuvilla en suorannaisesti tuota efektiä harjoitellut.
    Nuo kuvat tein todella pahan päivän päätteeksi.

    Tekniikkana noissa ei ole mitään ihmeän erikoista, tuo ensimmäinen (selkeämpi) ei pidä sisällään edes montaa layeria ja niiden yhdistäminen oli varsin suoraviivaista - mutta kummassakin tapauksessa lopputulos kuvasti tunteita ja ajatuksia.

    Vesku