Hienot on kuvat. Pienimuotoista ja tunnelmallista. Kakkoskuvan etualalla olevista varjoista pidän jostain syystä. Itse asiassa kakkoskuva on tuplaten ykköstä parempi.
Molemmissa kuvissa taivaan sinisyys vaihtelee melko paljon. Pyöröpola väärässä asennossa? Ylempi kuva näistä kahdesta on otsikon kanssa toimivampi; kuvasta jää tunne että kaikki vaan kasvaa valtoimenaan hylätyn rakennuksen ympärillä. Hyvin otettu etualalle korkeaa viljaa ja rakennus näyttää jääneen ympäröivän kasvuston piiritämäksi. Asetelmana toimiva. Alempi kuva on jotenkin varmistavan kuvan oloinen, ei mun silmään iske.
Kaunista rappio- ja maalaisromantiikkaa, vaikkakaan nimi ei vastaa kuvaa. Talo on voinut olla hylättynä 30 vuotta, mutta tila eli pellot ovat mitä ilmeisimmin viljelyksessä.