Vs: Emma Muutenhan tää on hieno mutta kasvot (erityisesti poskipää) rajautuu ikävästi kaiteen tolppaan. Eli se tärkein menee vähän hukkaan tässä.. sääli, koska tässä on kauniit sävyt ja hyvät elementit muuten.
Vs: Emma Jees, jees! Onnistunut potretti. Tuon kaiteen tolpan sijoittaminen on hankalaa. En osaa sanoa, missä se olisi paremmassa paikassa kuin nyt. Hyvä, hallittu valo.
Vs: Emma Mä en näe tätä hyvänä kuvana kuten en sitä mutkatontakaan kuvaa. Mielipiteitä on niin erinlaisia. Laitan tämän negatiivisen kommenttini ihan sen vuoksi ettei kaikki olis aina sitä...jeesjees jees kerho pulinaa. Molemmista kuvista on ihan selkeesti sanottavaakin mutta antaa näkemykseni nyt vain olla. Kiva kuva jatka samaa vaan....niin me muut kuvaajat saamme lisää töitä.
Vs: Emma Kerro nyt ihmeessä, mitä sanottavaa sinulla kuvasta on. Se on vähän niinkuin koko palstan tämän osan ideana, että kuvista kerrotaan mielipiteitä. Toki mukavaa kun ilmoitit, että sinulla on kuvasta mielipide
Vs: Emma Näsäviisastelijat on erikseen. Anti olla vaan. No kyllä noista kuvista AMMATTILAISET osaa sanoa missä vikaa on. Mä en ole ammattilainen. EDIT: Lisäänpä vielä sen että eihän täällä näkemyksiään saa kertoa. Nehän perustellaan heti kumoon jollakin ihme kaavalla tai kompositio selityksellä vaikka näkemys olisikin ihan asiallinen. Olen oppinut, että syytä pitää mölyt mahassa. Jos haluan voin jukikselle laittaa yksärin kuvista. Ette te muut niillä kommenteilla mitään tee.
Vs: Emma Nää naiset on todella klassisen kauniita kaikki ja tavallaan kun tällä Emmalla on jyrkimmät kasvonpiirteet niin kaiteetkin sopii. Olisin (no todellakaan en olis osannut) valinnut alemman leveämmän välin. Nämä kaikki kuvat sisaruksista on mielenkiintoisia ja sopivasti "ankeita" . portaikko sopii hyvin taustaksi....
Vs: Emma Tässähän on ajatusta ja rytmiä. Katsokaa miten nuo pystytolpat osuvan käsienkin kohdalle. Ei tämä ole muotokuva vaan jotakin vähän muuta.
Vs: Emma Hieman laaja objektiivi tällaiseen kuvaukseen kenties, minusta ainakin näyttäis että pään/kasvojen muoto hieman vääristyy. Muuten kyllä tykkään enempi kuin monista Jukkiksen "virallisemmista" studiokuvailuista.