Vs: Discovery (painful) Tuota pakko mainita että ei ole se miksi ilmeisesti luulet, kuvassa kitarisat=suus. Diaknoosi angiina.
Vs: Discovery (painful) Saadaan perjantai-illan keskustelulle aihe ja tilaus.... ootas aamuun, viides sivu alulla Niin kuvasta.... hyvä selvennys, että kitarisathan ne siinä..... mielikuva muusta olisi voinut latistaa perjantai-iltaa
Vs: Discovery (painful) Siis mitäh???? Kuvahan on tosi hyvä ja mielenkiitoisuuskertoimella loistava. Muokaamalla rajusti tuosta olisi saanut todella hämäävän kuvan
Vs: Discovery (painful) Jos tämä diagnoosi on sinulla ja kuvan olet ottanut itse, niin aika hyvin on tarkennus osunut "kohilleen". Jos tämä taas on jonkun toisen kita, niin kuva on surkea......sanoisinko epäkelpo.
Vs: Discovery (painful) Nyt et ole mielestäni ihan jäljillä? Ei ollut yrityskään mitään näytekuvaa hakea, on muuten kuvattu n:kahden metrin päästä 70-200mm 2,8 obbarilla tarkentaen juuri risaan. Valintani olisi ollut vaikka 17-55mm 2,8 ja etäisyys 36cm jos olisin halunnut terävää A-luokan kuvaa suusta. Tämän kuvan juttu on se mikä nuorille poitsuille ja vähän vanhemilekkin tulee ekana mieleen. Toisaalla etsin uutta kuvattavaa ja tämä on löytö/löydös johon otsikko viittaa. Minusta valokuva on tälläi lekiteltynä hauska välinen ja osaltaa voimme syventää harrastustamme pelkän karkin ulkopuolelle. Oletan että ahaa elämylsiä kuva saataa joisainj herättää ja se on minusta loistavaa...
Vs: Discovery (painful) Sorry, jos pilasin nää taiteelliset hommelit kokonaan, mutta nämä vastaavat kuvat ovat mun työtä ja siksi näin kommentoin. En ole koskaan ajatellut josko näistä ihan taiteeksi asti........ Dokumenttejahan nämä ovat.
Vs: Discovery (painful) Ei menny mitään pilalle, joten ei tarvi soritella edit Nämä on siis enempi viihdettä ja ei mielestäni olenkaan taidetta, en siis tehnyt taiteeta joten ei taidetta.
Vs: Discovery (painful) Siis...............Aikuisviihdettä........Hitto en kyllä ollenkaan ajatellut.
Vs: Discovery (painful) Ah, aukesi. Btw. Eikös tuo, jossa on noita proppuja, ole nielurisa? Eikös kitarisa ole ton lirpakkeen takana?
Vs: Discovery (painful) No aikuisviihde ei ollut sillai mielessä, mutta katsoohan jotkut nuorten poikien uimahousu kuvia antilan kuvastossa sillai?
Vs: Discovery (painful) No ilman muuta meni. Tämähän on viisi sivua perjantai-illan viihdettä, kuten joku tuolla jo aiemmin povasi.