En oikein tiennyt, että mihinkä osastoon tämän laittaisi, laitetaan nyt tänne. Vinkkejä vastaanotetaan, että mistä saisi ostettua nykyiset standardit täyttävän passikuvaleikkurin. Noi halpispelit on pari milliä liian pienet ja pyöröteräleikkurilla on niin ikävä leikkailla.
Vs: Passikuvaleikkuri Tuollahan noita. Kiits. Infoa oli vaan aika naftisti, vaan kyllä kai ne sellaiset on kerran virallisiksi mainostavat. Alkoivat passitoimistossa valittamaan kuvista kun ne oli kokoa 35x45.
Vs: Passikuvaleikkuri No meidän edelliset leikkurit oli edmarkilta, kelpas ne sillon. Noi nykyiset on kyllä tilattu jostain Difoxilta kai, mut sieltä on paha tilata mitään ilman jämy-sopimusta tms. Ed-markki kyllä toimittaa aika paljon noita passikuvalaittehia, luulen että aika pahaa palautetta olis jo tullut jonninverran jos noiden saksima kuva ei kelpaa.
Vs: Passikuvaleikkuri Ihan totta muuten, sieltähän löytyy varmasti. Käytettyjä kylläkin epäilemättä, mutta mitä sitten. luontokuvaus.fi - Tämä WWW-sivu on myynnissä. - luontokuvaus Lähteet ja tiedot. jos ei itse löydy.
Vs: Passikuvaleikkuri Voisinpa kyllä käydä Mattiakin morjestamassa, jospa sieltä löytyisi. Kylälle on tullut niin paljon ulkomaista työväkeä ja niille pitää räpsiä passikuvia, että joku automatisoitu systeemi pitää saada aikaiseksi. Tokihan tuo pyöröteräleikkurilla käy, mutta tuollaisilla tonkeilla tulisi kerralla oikean kokoinen.