Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Puhki

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Juha Koli, 5 Syyskuu 2005.

  1. Juha Koli

    Juha Koli Well-Known Member

    1 532
    87
    48
    Palanut niin kirkko, kuin taivaskin
     
  2. Palanut kirkko on mielenkiintoinen aihe, mutta kuvasta en löydä oikein mitään.
     
  3. Juha Koli

    Juha Koli Well-Known Member

    1 532
    87
    48
    No joo.. Kuva on ns räpsy yhdeltä reissulta rajan taa. Tuo kirkko on muuten palvellut kunnialla mm. kolhoosin heinälatona, että silleen
     
  4. Ei, tämä kuva ei toimi tällaisenaan... Ilmeisesti ideana oli saada pylväiden rytmi kuvan oikealle puolelle ja tasaista seinää vasemmalle puolelle, mutta se ei välity tarpeeksi tehokkaasti kuvasta. Tiilet ovat niin pientä piperrystä että kuva näyttää loppujen lopuksi punaiselta ja valkoiselta mössöltä. Lisäksi kuva vaikuttaa hieman myötäpäivään vinolta, mutta ehkä se on vaan omat silmät jotka huijaa.
     
  5. Pylväiden rytmi voisi toimia, jos valo tukisi sitä. Nyt valitettavasti valon suunta latistaa muodon.

    Tästäpä tuosta mieleeni jonkun jossain kertoma juttu norjalaisesta saakelinpalvaajarokkarista, joka oli todellinen tee-se-itse-mies. Se teki levyn niin, että teki itse biisit, soitti ja lauloi kaikki itse, äänitti itse omassa studiossaan, julkaisi omalla levymerkillään ja levyn kannessa oli sen itse ottama valokuva poltetusta kirkosta, jonka se oli itse polttanut. Tämä toivottavasti oli valmiiksi poltettu :)