Onko veikkauksia vuoden 2008 kesäbiiksi? Yleensähän renkutus on ollut suomenkielinen viisu, jossa on tarttuvaakin tarttuvampi kertosäkeistö ja johon kyllästyy juhannukseen mennessä. Aikakoneen Vuoristorata olisi aika hyvä ehdokas...
Vs: Kesäbiisi 2008? kyl se on mulle henkilökohtasesti Sebastien Tellierin Divine, ajattelin renkuttaa sitä läpi kesän, aina kun saan tilaisuuden. Suvulle ja ystäville ja tuntemattomille. onneks en kuuntele/kuule/joudu kuuntelemaan hittikimarakanavia enää mistään.
Vs: Kesäbiisi 2008? En osaa aavistaa mikä tuo biisi olisi, mutta pidän tätä veikkaamista mielenkiintoisena. Useinhan tuommoinen kesäbiisi tosiaan tulee, mutta toisaalta eri kanavilla, eri ikäryhmillä jne se saattaa olla eri.
Vs: Kesäbiisi 2008? Ääni Sebastian Tellierille. Herrahan tulee elokuussa flow-festivaaleille helsinkiin. Pitää melkeinpä lähteä tsekkaamaan livenä, jos vaan on vapaata duunista.
Vs: Kesäbiisi 2008? Kaippa radiosoittoon puskee taas joku mukava renkutus, jota saa kuunnella koko kesän.. "Mikä kesä..." voi elämän kevät, luoti otsaan ja saunan taakse... tai jotain.. Nyt ei puske mieleen mitään ehdokasta. Ehkä liian aikaista? Toivottasti ei teräsbetonia, jippua, tai chisua.. jaksais moista vikinää kuunnella. Saati sitten jotain Valvomoa..
Vs: Kesäbiisi 2008? keikoillahan tuota on renkutettu jo vuosia ;D taitaa vaan olla ensimmäinen virallinen julkaisu. kai katoit myös kakkososan, 'Saanko murista sun muffinsiin?'
Vs: Kesäbiisi 2008? Juu katoin Oon ollut Kehäketun keikoilla aina niin humalassa ettei voi muistaa mitään yksittäisiä biisejä
Vs: Kesäbiisi 2008? Saanko pöristä sun posliiniin... No jos vaikka nukkumaan. Huomenna uudet jutut ja uudet kujeet, eikö niin?