Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Talvi se viimein..

Discussion in 'Kuvat ja galleriat' started by heksa, Dec 19, 2005.

  1. heksa

    heksa Member

    541
    0
    16
    Tämmöisiä tuli viikonloppuna näpsittyä. Venekuva on lauantailta ja metsäkuva sunnuntailta. Piti lukea tenttiin, mutta keli oli sellainen, että aloitteleva maisemakuvaaja ei kerta kaikkiaan malttanut pysyä sisällä.

    Näitä ei voi ajatella sarjana, kun ovat aivan eri tyylisiä, mutta pistän nyt samaan postiin niin ei tarvi floodata. Omasta mielestä kivoja, mutta ehkä vähän tavanomaisia?

    En tykkää sellaisista "kuvaa ei ole käsitelty" -selityksistä, mutta tässä ei karkkinappulaa ole käännetty, ainoastaan polarisaatiosuodinta.
    [​IMG]

    Tämä on sikäli hassu, että veneen punertavaa reunaa lukuunottamatta alkuperäisessä värikuvassa ei ollut tuon enempää värejä.
    [​IMG]

    Kommentit tervetuloa.

    --
    Quod scripsi, scripsi.
     
  2. Larsson

    Larsson Member

    339
    0
    16
    Hiukan tavanomaisia kyllä, mutta allekirjoittaneellakin on vielä monta tavanomaista kuvaa ottamatta ennen kuin alkaa todella tyylikästä jälkeä syntymään.

    Annas kun arvaan, etualalla oleva kuusi on nyt kylppärissä sulamassa.

    Laitapa saman tien jälkimmäisestä se alkuperäinen. Jos Vene on ainoa värillinen asia niin kuvittelisin että värillisenä toimii paremmin, vai olenko väärässä.
     
  3. heksa

    heksa Member

    541
    0
    16
    Hoo, no en viitsi kyllä kerrostaloboksiin kuusta ottaa roskastamaan, vedetään ne kuusenympärystanssit vanhempien luona vaan ja anoppilassa.. :)

    Lisää kommentteja/kritiikkiä kaivataan..