Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Laiskuus huipussaan

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Kimo, 12 Maaliskuu 2013.

  1. Kimo

    Kimo Well-Known Member

    12 415
    1 066
    113
    Jaksoin peräti kotiovelle kantaa Tachiharan ja nappasin 90 mm Super-Angulonilla kuvan potkurista.Tosi laaja 5x7 negalle(19 mm kino) ,mutta piirtää hyvin jopa äärettömään.Kuvan epätoivoinen vinjentti on syntynyt photarissa,ei ympyrän puutteesta.Odotan kovasti lämmin aikaa että Lf kuvaus kiinnostaisi enemmän.
     

    Liitetyt tiedostot:

  2. SakkeM

    SakkeM Well-Known Member

    23 208
    3 521
    113
    Vs: Laiskuus huipussaan

    Potkukelkkakuvaus on vielä hetken trendikästä, älä päästä tilaisuutta ohi!
     
  3. Kimo

    Kimo Well-Known Member

    12 415
    1 066
    113
    Vs: Laiskuus huipussaan

    Vittuilkaa vaan,sen te osaatte:)
     
  4. Vs: Laiskuus huipussaan

    Juu, kesällä tossa on kukkia kaverina... ja menee samoilla säädöilläkin.

    Projekti haltuun :)
     
  5. SakkeM

    SakkeM Well-Known Member

    23 208
    3 521
    113
    Vs: Laiskuus huipussaan

    Itse asiassa kevään hanget, järvien jääpeitteet jne. ovat minusta sitä LF:n ominta aluetta. Hankien pintarakennetta, varjoja, kuuraa varvuissa, sulavesilätäköitä jäällä....  yms tms.  Sitten kun luonto on vihreää salaattia laidasta laitaan, on peliaika ohi. Mitäs siitä mössöstä saa irti.
     
  6. Kimo

    Kimo Well-Known Member

    12 415
    1 066
    113
    Vs: Laiskuus huipussaan

    Kyllä siitäkin saa.Hyvällä laajiksella oikein kuvaamalla saat hyviä kuvia.Rantakivikot,niityt jne.Kesäyössäkin on kuvaamista kun kehtaisi lähteä,kylmä ei ole ainakaan.Totta on tuossa mössöjutussakin toinen puoli.