Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Katse

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Jukkis71, 28 Huhtikuu 2006.

  1. Jukkis71

    Jukkis71 Active Member

    Kritiikkiä? Parannusehdotuksia (muutakin kuin irralliset hiukset häiritsevät).
    Terveisin Jukkis
     
  2. Liian pieni, ja liian ahdas. Liian liian... Ei se nyt fudaa.
     
  3. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Tytöllä on kauniin vahvat kasvonpiirteet, mutta näyttää jotenkin vääristyneeltä.. Olisiko pitempi polttoväli auttanut? (ei kai tätä millään laajiksella sentaan ole otettu) Voi tietysti olla, että silmien siristys on jännittänyt kasvoja epäluonnolliseen suuntaan. ..Jotenkin tuntuu,että mallista olisi pitänyt saada enemmän irti.

    En oikein ossaa sanoa... mitään silmään pistävää vikaa ei ole,mutta ei vain tipahda.
     
  4. olmi

    olmi

    31
    0
    0
    Kyllä, tytöllä on oikein kuvaukselliset piirteet. Näyttäisi exifin mukaan olevan kuvattu 75mm:llä, eikä suinkaan laajiksella. Rajaus on aika tiukka. Saa melkein näyttämään siltä, että kasvot pistävät esiin kuvasta. Voisi joskus näyttää hyvältäkin, mutta ehkä ei sovi tämän kuvan tunnelmaan. Lisää tilaa katseelle ja muihinkin suuntiin.
     
  5. Kauemmas kohteesta. Mä pidän tiukasta rajaamisesta, mutta en tällä tavoin. Kallistusta, jotain kehystä hiuksista tms. Mun näytöllä tää on ainakin tosi lattea myös.