Vs: Katerina Pidin kuvista 13 (tosin kuvakulmaa olisi voinut vaihtaa, päästä tulee kivikasa) ja 15 (hyvä idea ja toteutus, kuvassa on huumoria). TJukka
Vs: Katerina fiilistelin noit kuvii 6, 11, 12 ja 13 paljone enemmä! tai siis mulla on tunne vamma tuollaisia vinottain otettuja kuvia kohtaan. Pitäis kehittä itteensä ja alkaa kehittää sitä silmää enemmä! -Late
Vs: Katerina Hyvin hallittua miljöövalaistusta useissa. Parit tummat kasvot jättivät kysymysmerkkejä mieleen.
Vs: Katerina Aina (tai ainakin hyvin usein) tekopyhästi sanotaan, ettei mallin ulkonäöllä ole mitään väliä ja ettei sitä saisi edes kommentoida. rehellinen totuus on kuitenkin että sellainen sievistely on vain valehtelua. Jos noissa kuvissa olisi ollut keikistelemässä vaikka minä, ei kukaan kommentosi niitä riviäkään. Mä ainaki rehellisesti myönnän että hyvänäköiset naiset saavat multa (muuten ehkä poisjäävät) ekstrapisteet. - Koska Rakastan hyvännäköisiä naisia (Anteeksi että Rakastan). Mainituista avuista johtuen kivat kuvat. Lisätään sievistelevästi ja pelkurimaisesti (mm. mainituista avuista johtuen) - Erska
Vs: Katerina Mallin ominaisuuksien kommentoinnista pidättyminen ei oikeastaan ole tekopyhää, alkeellista kohteliaisuutta vain, ainakin jos n.s. "kriittisestä" lausumasta on kyse. Kolmen lapsen äideistä puhuttaessa Katerina on kyllä ehdottomasti kauneimpia näkemiäni, tai, no, - puhutaan sitten mistä naishenkilöistä vain Ja, helpoin tapa petkuttaa henkilökuvauksessa on kaunis malli. (Mikä ei tarkoita, että nyt puheena olevissa kuvissa olisi tätä erityisesti tarvittu....)
Vs: Katerina .... ja, Est ------ jos vedät nuo samat poset, niin lupaamme ehdottomasti kommentoida. Varmasti! Et voi estääkään....
Vs: Katerina Tsiigataan ... Mut siis: En mäkään R U M A K S I menis ketään haukkumaan - vaikka se olisikin ns. rehellistä. En vain joskus ymmärrä miksi kauniiksi sanominen on rikollista, kun kerran kauniita on usein tarkoitus kuvissa olla. Mutta tätä aihetta nyt on jankattu jo aiemminkin lähes loputtomasti - vai mitä ? Se siitä, tappakaa mut - taas. - Erska, Paha ja Syntinen Vihankohde.
Vs: Katerina On aivan ymmärrettävää, että tämän foorumin oletettavasti miesvaltainen kirjoittajakunta kiinnittää huomionsa lyhythameiseen ja korkokenkäiseen malliin, joka on parkkipaikalla keikahtanut pyllylleen istumaan. Voi poloista, miten se nyt tuohon istahti... Lieneekö pyllähdyksen syynä noin 20 asteen äkillinen kallistuma horisontissa?
Vs: Katerina Kattelin niitä minäkin. Tää kuva jotenkin kaatuu taaksepäin ja noi parkkiruutujen viivat vielä korostaa sitä, vähän on pistetty vinjetointia (?) mukaan kuvaan muuten ei siinä mitään.
Vs: Katerina Juu juu.... mutta eiks se kivasti hivele itsetuntoa, että voi tuntea ylemmyyttä noita poloisia kohtaan, jotka vain ihastelevat mallityttösten kauneutta. Samallahan voi kätevästi osoittaa immuuniuttaan ja keskittyä horisontin kaltevuuteen, ihan kuin - niin, kukasenyttaasolikaan.... (P.S. Häritsiköhän mallin lyhyt hame vai mikälie mittasilmää - enempi kallellaan olevassa kuvassa kallistus on melko tarkkaan 5 astetta,...... virhekertoimena 4 ei anna oikein hyvää kuvaa mittamiehestä....
Vs: Katerina Esillä olevassa kuvassa mallin leuka häviää ikävästi kaulaan ja päänläpi menee vahva linja. Tilttaus tehty reippaasti ja tarkoituksella, ettei jää arvailuksi. Hmm jotenkin setti jää valjuksi ja asu olisi ehdottomasti vaatunut rankemapaa valon käyttöä. Kuva 11 minusta nousee eniten mieleiseksi.. edit. ainiin, perinteisesti foorumeilla nämä jää aina kaikenmaailman kukkamakrojen varjoon, lisää fashion kuvaa esille..
Vs: Katerina Toki toki, kommenttini oli cool - vaikka aihe onkin foorumin enemmistön mielestä hot. Väite 20 asteen kallistumasta oli harkittua liioittelua. Coolia sekin
Vs: Katerina Ilman muuta! Nämä kuvat nyt eivät tietenkään ole mitään fashion-kuvia, vaan tyttökuvia, joissa nyt vain jostain syystä käytetään rakenteena muotikuvauksen konventioita.
Vs: Katerina Just tossa "20 astetta kallellaan" -kuvassa valo on minusta aika hyvä: vastavalon tuntu ja varjo, mutta riittävästi valoa kameran suunnaltakin. OK, taustan linjat ehkä hiukan häiritsevät. Joittenkin kuvien (06, mm) valoajattelua en vain ymmärrä, mutta se lienee minun ongelmani - jos ongelma ollenkaan.
Vs: Katerina Toivoisin lisää nk. "tyttökuvia", siis kuvia kauniista ja vähäpukeisista nuorista naisista, pistäkää niitä tänne ... pliis ! ... PLIIS !! P L I I S ! ! - Erska, Wanha ja Hyvin Likainen