Vs: Katukuva Kuva ei ainakaan ole tylsä. Todellinen katukuva, ja lisäksi hauska. Neliömuoto sopii ja rajaus just nappiin!
Vs: Katukuva Eipä taida olla. Tällä kertaa räpläsin isolla koneella tätä kuvaa oikein photoshopilla, enkä saanut rajaamisvaiheessa näkymään sivujen pituutta en pikseleinä en milleina. Kai siinä sellainenkin namiska on en vaan osaa. Ei anneta tuon epäsuhtaisuuden haitata , Higg
Vs: Katukuva Ei anneta, sovitaan vaikka että aikomus oli tehdä neliötä niin kaikki ovat tyytyväisiä. ;-)
Vs: Katukuva Miksi sen tarvisisikaan olla ihan neltsky ? Pääasia että se on kiva ? Ja sitähän se onkin. - E Edit. Kirjotin väärin ja sitmä korjasin
Vs: Katukuva >Ei ole neliö. >Eipä taida olla. Tällä kertaa räpläsin isolla koneella tätä kuvaa oikein photoshopilla, enkä saanut rajaamisvaiheessa näkymään sivujen pituutta en pikseleinä en milleina. Kai siinä sellainenkin namiska on en vaan osaa. neliöt saa duunattuu crop-työkalulla shift-namiskaa lujasti pohjassa pitäen p.s. kuva on kiva ja ilme on ihan huippu
Vs: Katukuva No siinähän se katukuva on... hyvä idea, komea toteutus ja ennen kaikkea tuo ilme... Silmissä on jotain kummallista, tai sitten se on tämän minipuuceen "näyttö".
Vs: Katukuva Silmät tosiaan näyttävät jotenkin sokeilta/kuolleilta. Tekee pojasta jotenkin demonisen näköisen.. maissilapset tulee.
Vs: Katukuva Ilme on aivan mahtava, kuin poika olisi keskeytetty jonkin suuren ja tärkeän ääreltä, ehkä tuon asfalttitaiteen. Jopa hätääntyneenä ja ehkä hieman syyttävänä katsoo kuvaajaa, joka keskeytti luomisen ja näki keskeneräisen teoksen.