Tamron 35-150mm f/2.8-4 (Model A043) Nikon F Uudenveroinen, ei uudesta erota, virheetön, moitteeton. Loistava muutenkin ja myynnin syyt siis kokonaan toissijaiset. Ostin uutena viime vuonna. Vastavalosuoja, tulpat ja myyntipakkaus mukana. 620€ 20.2.22: 575€ Kuvia myöhemmin lisää sekä pyynnöstä. Hollolassa. Voin lähettää tai toimittaa esim. Lahti - Tuulos - Orimattila. Satunnaisesti käyn Vantaalla. Yhteys YV tai sähköposti kimmo.manner ät gmail.com Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD review - Introduction - LensTip.com Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD Lens Review Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD Lens Compared to the Nikon 24-120mm f/4G AF-S VR Nikkor Lens 35-49mm = f/2.8 50-63mm = f/3.2 64-104mm = f/3.5 105-150mm = f/4.0 P.S. Vaihtoehtoisesti myös Nikkor 24-120mm kaupan!
Hinnantarkistus 575€ Vuoden takuu voimassa vielä toukokuun loppuun jos siitä sattuisi jotain vikaa löytymään! Ei siltä vaikuta kylläkään. ------------------------------------------------------ Nikkorin kanssa kuvassa.
Tarjouksia kuunnellaan. edit. Bongasin tätä ulosheittohinnalla myynnissä parhaillaan 2kpl Fotonordic. Siksi uusi hintapyyntöni vain 530€. Testattu yksilö!
Siitä ei ole kyse. Tässä on myyjän takuu 1 vuosi. E-Infinity. Olen ennenkin tuolta hankitun Tamronin huvikseni koittanut rekisteröidä, joten nyt ei tarvinnut. Katsoivat silloin että tuo sarjanumero ei ole EU:hun tuotettu alunperin. On kyllä hyvin testattu nyt jo ja on moitteeton sekä hyväpiirtoinen. Selkeästi parempi kontrastikin Nikkoriini 24-120 verraten sekä vakaaja tehokkaampi eikä ole tarkennuksen kalibroinnin tarvettakaan Tap-In konsolilla. Kuiteista osia kuvissa. Kokonaan saa kun tarvitaan.
ok ymmärrän itsellä Canon perällä ostin Rajalasta kun sain Sulo Vilen hintaan ja rekisteröin 5v. takuulla, hyvä kakkula ellei koko ja paino häiritse.
Alle 800g. Ei paha spekseihin nähden, ei höyhenkään. "Compact" Tamron announces fast, compact Portrait Zoom 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD (Model A043) | News | Tamron Co., Ltd.