Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Ensimmäiset (tai oikeestaan toiset...)

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Heli, 19 Huhtikuu 2006.

  1. Heli

    Heli Active Member

    6 689
    0
    36
    pähkinäotokset kuvattuna Provia 100:lle, Optonin ajat näyttäis olevan kohdillaan ja piirtoa riittää yllin kyllin mulle. Vuotava peräkin toimii teipattuna :). Olen siis erittäin tyytyväinen ja iloinen ostoksestani.

    Nämä siis käännöksiä värikuvasta mv:ksi. Ai miksikö? No siksi, että en osaa säätää värejä vastaamaan täysin diaa ja siksi luovutan heti kättelyssä ja käännän mieluummin mv:ksi. On näistä toisaalla esillä väriversiotkin mutta nää toimii paremmin.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Saa kommentoida.

    edit: vaihdoin järjestystä...
     
  2. emerik

    emerik Well-Known Member

    5 870
    51
    48
    Mv näyttäisi toimivan varsin hyvin.
     
  3. Papu

    Papu

    789
    0
    0
    Nättiä jälkeä. Keskimmäiseen olisi sopinut vielä joku lapsi hyppelehtimään tai miksipä ei joku mummelikin ;). Värillisiäkin versioita voisi katsella.
     
  4. Heli

    Heli Active Member

    6 689
    0
    36
    Värilliset on holgarocksissa. Sieltä suapi katella :)
     
  5. juhaa

    juhaa Active Member

    8 059
    2
    38
    Näissä pitäis näkyä ruudun reunat ja ne hasslin lovet vasemmalla keskellä että näitä vois arvioida kunnolla =D
    Ei vaan, näyttää kaamera toimivan
    Toi keskimäinen oli mieluisin
     
  6. Yritin miettiä, mikä muu näitä yhdistää, kuin kameran merkki ja filmi.
    Ensin tuli mieleen, että kaksi, mutta eka ei sopinut siihen. Sitten ajattelin,
    että yksi, mutta kaksi viimeistä ei sopinut. Lopulta keksin, yksin ja etäällä,
    toisena ja ulkopuolisena tarkkailemassa maailmaa kameran linssin läpi.
    Siinä mielessä "toimii".
     
  7. Heli

    Heli Active Member

    6 689
    0
    36
    Entäs jos vaihtaa ykkösen ja kakkosen paikan? Mä näin nää kuvat niin että kun paikat vaihtaa niin eka kertoo, että leikkipaikka on tyhjentynyt (ehkä tarha tai päivähoitajan piha?), auton rengas kertoo että isi haki jaggella lapset kotiin ja viimeisenä on se koti minne mentiin. Tyhmää toki, että pitää tuo erikseen kertoa ;-)

    Ei oo järkee myöskään väkisin yrittää tarinaa rakentaa, nää nyt oli vain ns. mallikuvia, jotka innostuksissani laitoin esille. Jos oisin normaalissa olotilassa, nää olis varmaan jääny näyttämättä.