Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Sukkahoususuodinpotretteja

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Herra iso herra, 27 Huhtikuu 2011.

  1. Herra iso herra

    Herra iso herra Active Member

    7 709
    10
    38
    [​IMG]

    [​IMG]

    ja vielä kerkee vol2
    [​IMG]
    Miks ei oo?
     
  2. Vs: Sukkahoususuodinpotretteja

    Surkeita
     
  3. Vs: Sukkahoususuodinpotretteja

    Keskimmäisessä olis jotakin sanomaa.
     
  4. Vs: Sukkahoususuodinpotretteja

    Minusta tuo ykköskuva on visuaalisesti mielenkiintoinen. Siinä sukkahousutekniikka toimii hauskasti ja sen käyttö tuo kuvaan lisäarvoa. Ykköskuvassa oikeastaan vaan huippuvaloista saa selvää, mutta niissä on katsojan kannalta riittävästi informaatiota. Loput kuvasta on hunnun ja harson takana, kuin muistojen hämärissä. Kuvasta tulee hyvä ja utelias fiilis ja sehän on loppupeleissä tärkeintä.
     
  5. SakkeM

    SakkeM Well-Known Member

    23 208
    3 521
    113
    Vs: Sukkahoususuodinpotretteja

    Sitä haarakiilan kohtaa ei pitäisi käyttää...

    - siis suotimena.
     
  6. Est

    Est Well-Known Member

    17 936
    2 072
    113
    Vs: Sukkahoususuodinpotretteja

    :D

    nettionnen säilyttämiseksi lienee parasta olla kertomatta, mitä mieltä näistä olen.


    -e
     
  7. Vs: Sukkahoususuodinpotretteja

    Ihastuttavaa tematiikkaa. Sukkahousujen läpi kuvattu Siiri "Äitee" Rantanen ja Sylvi Saimo, sekä viimeisessä kuvassa toista tulemistaan valmisteleva Virpi Kuitunen, jolta sukkahousut ilmeisesti on kuvaustarkoitukseen lainattu. Näin erilaisten jääkiekko-, taitoluistelu- ja europoppishumppamaailmanmestaruusmittelöiden alla tässä suomalainen kansallistunto ja urheilumieli nousee kohisten, ja saavat edustajamme mainituissa kisoissa kovasti ns. potkua. Erinomaista työtä.
     
  8. RDahl

    RDahl Ylläpidon jäsen

    7 895
    116
    63
    Vs: Sukkahoususuodinpotretteja

    Ensimmäisessä on sellaista hienoa menneen ajan tuntua, jotain kiehtovaa. jesalonen jo sanoi paljon, siihen ei oiekin hirveästi ole lisättävää. Kahdesta muusta en valitettavasti osaa sanoa mitään.