Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

JAPAN, mon amour

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana J.W.The NowHere Man, 16 Marraskuu 2008.

    Ei kai kaipaa tekstejä...
     
  1. Vs: JAPAN, mon amour

    Oho, onko se "Jaappanissa" kuvaaminen noin vaikeeta.
    Tusina turistiräpsyjä järkyttävillä väreillä :(
     
  2. Vs: JAPAN, mon amour

    No ajattelin laitta jotakin jota voi täysin palkein haukkua, ja en ota pois en vaikka miten tulee P***aa... "kauneus on katsojan silmissä"
    katsos, täytyy olla skaalaa...
     
  3. Vs: JAPAN, mon amour

    No on aikamoisia räpsyjä nämä! Olisi voinut jättää ottamatta koko kuvat ja säästää luontoa.
     
  4. Vs: JAPAN, mon amour

    Ja olla lentämättä japaniin, se vasta olisikin ollut säästöä !
     
  5. Vs: JAPAN, mon amour

    Sekin vielä.
     
  6. Kimo

    Kimo Well-Known Member

    12 415
    1 066
    113
    Vs: JAPAN, mon amour

    oikaise jos olen väärässä,diasta skannattua  kinokoon matskua,muutama ihan kelpo kuva,tosin muutama "turisti" kuvakin.
     
  7. Frank

    Frank Active Member

    7 250
    1
    38
    Vs: JAPAN, mon amour

    Eka ja kolme vikaa ihan ok. Hyvät värit ;).
     
  8. Juke.K

    Juke.K Well-Known Member

    14 683
    233
    63
    Vs: JAPAN, mon amour

    Kukaan muuhan ei tämmäsiä räpsyjä ota kun Jukat. Minä en ole jaappaniin päässy mutta samanlaisia hyviä kuvia löytyy. Näähän on just tavallisia kuvia joita kaivtaan ettei kaikki ole niin .....(!).....hienoa.
     
  9. Vs: JAPAN, mon amour

    Joo Kimonen, karseita skanneja Velvia 35mm kamaa, jollakin apokryyffisellä vanhalla epsonilla. Originaalit lähetin japaniin, onpa myyneet siellä muutaman kerran. Aika erikoinen on niitten kuvamaku. parhaiten myytyjä shottejani on blondi nojaamassa koivun kylkeen ja järvi siintää taustalla. Ei oo laittaa nyt näytille, mutta muutama siellä menestynyt muu on: lappi sarjasta, josta koetan tehdä näyttelyn kohtapuoliin. MV puolen kuvat voi käydä kurkkimassa mun fotarisaitilta. www.jukkavatanen.com
     
  10. Tuota

    Tuota

    68
    0
    0
    Vs: JAPAN, mon amour

    Tykkäsin. Ja hymyä pukkaa.
     
  11. JPu

    JPu Well-Known Member

    5 476
    219
    63
    Vs: JAPAN, mon amour

    Tykkäsin tuosta Kyoton kivipuutarhasta (Ryoanji), mutta miten tuollaiset värit sinne on syntyneet, niin on vaikea arvata, mutta kuva-alan jako miellyttää :)

    Toinen mikä oli kiva ja ehdottoman tyylikäs, on tuo mies oransseissa housuissaan, hyvin tehty anonyymiksi ja taustan poliisi herättää sen verran monta kysymystä, että kuva on vallan jännitteinen.. Hiton hieno!
     
  12. Vs: JAPAN, mon amour

    Tuo mies ilman päätä on kuvattu Tokio-Osaka luotijunan ikkunasta. Voisin laittaa tuon kivipuistokuvan Mustavalkoisena, näin ajattelin sen alunperinkin.
     
  13. Juha Koli

    Juha Koli Well-Known Member

    1 532
    87
    48
    Vs: JAPAN, mon amour

    Kiva suolikasa