Vs: vaikea nimetä... kallio ja meri, tai jotain. Vaikeaa on kuvan nimeäminen....tuli mieleen "vanhus ja meri" mutta sitten ruperin miettimään kuinka vanhaa vesi onkaan? Juommeko tuhansien vuosien vanhaa vettä? Kuva on kyllä komea. Mikä tuolla oikealla on kalliolla. Tuoliko? Sitte vois nimetä "merijakkara"...heheh.
Vs: vaikea nimetä... kallio ja meri, tai jotain. Kivasti kuvattu kallio, meri tai jotain. Kuva on katsojalle kovin ahdas -- matala ja jalkojen alla on kuoppa. Jos kuvaa venyttäisi kolmanneksen verran pystysuunnassa ja rajaisi etualan kuopan pois, katsojan olisi levollisempi asettua näkymän pariin.
Vs: vaikea nimetä... kallio ja meri, tai jotain. Hmmm... En välttämättä samaa mieltä. Mutta niin tai näin, kuva on vaikuttava.
Vs: vaikea nimetä... kallio ja meri, tai jotain. Heh veden vanhuudesta tuli Leikolan kommentti mieleen .... miksi lähdevesipullossa on parasta ennen päivämäärä? Että vesi on tuhansia vuosia vanhaa ja sitten se onkin pilalla jollain päivämäärällä? Kuva sykähdyttää kyll`
Vs: vaikea nimetä... kallio ja meri, tai jotain. Hieno kuva,joku elementti edessä voisi lyödä potkua jo hyvään kuvaan.
Vs: vaikea nimetä... kallio ja meri, tai jotain. Mä en oikein löydä mitään kovin hienoa tästä kuvasta. Sisällöllisesti tässä ei ole mitään ihmeellistä, sommittelukin on vähän vajavainen: Ei ole oikein pääkohdetta, on vähän kaikkea, katse ei oikein johdatu mihinkään, ja mihin johtaisi, kun ei ole pääkohdetta. Kamerateknisesti häiritsee epäterävä etuala, en näe perusteluja tällaisille sävyille. T Jukka
Vs: vaikea nimetä... kallio ja meri, tai jotain. Joo mä oon melkein samaa mieltä. Jokin katseen kohde pitää olla. Oisko tässä mun esimerkissä sellanen? Se on tilda käsitöitä...jos et satu tietämään. http://www.kameralaukku.com/portal/index.php/topic,62161.0.html
Vs: vaikea nimetä... kallio ja meri, tai jotain. Löydän paljonkin mielenkiintoista kuvasta. Merta päin on aina mukava katsoa vaikkei siellä mitään erityistä näkyisikään. Mutta nyt on oikealta tulossa sadealue, on erittäin hienoja pilvimuodostlmia, joitakin luotoja etäällä, muutama nätti vesilätäkkö ja roisketta etualalla sekä kiinnityskoukku kalliolla hieman idylliä häiritsemässä. MVuoren kanssa samaa mieltä että se eka kuoppa etualalla hieman estää rauhallisen katseen merta päin. Sen ehkä itse rajaisin pois, pidän muutenkin panoramakuvista. Upea kuva, todellakin.