Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Jenkeistä se lähti ja jenkkeihin se päättyy?

Keskustelu osiossa 'Yleistä keskustelua' , aloittajana lautturi_, 27 Helmikuu 2009.

  1. lautturi_

    lautturi_ Member

    962
    1
    18
  2. Mirrored

    Mirrored Well-Known Member

    23 779
    749
    113
    Vs: Jenkeistä se lähti ja jenkkeihin se päättyy?

    Takapajuisuus on myös sukupolvikysymys.  Muutoksesta kertoo sekin, että  joka toisessa TV:n sarjassa ja elokuvassa jo poltellaan naurunorttia.  (Useimmin siitä minkäänlaista numeroa tekemättä.)
     
  3. Vs: Jenkeistä se lähti ja jenkkeihin se päättyy?

    Kannatetaan, seuraavin yleismuutoksin:
    Alkon monopoli asema puretaan ja kossu laitetaan kannabiksen viereen myyntiin "maitokauppaan".
    Koska tätä vastustaa ainakin kaikki viherpiipertäjät, ehdotan että laitetaan myös maidon myynti luvanvaraiseksi ja annataan maan ainoa myyntilupa alkolle, tämä lienee ainoa vaihtoehto jolla saadaan asenteet korjattua oikeampaan suuntaan.

    Kannabis tule koskaan Suomessa yleiseen myyntiin, siitä pitää huolen toimiva ja aktiivinen tuonti/myynti/välitysrengas.
     
  4. Vs: Jenkeistä se lähti ja jenkkeihin se päättyy?

    Kerrankin voin sanoa että olen jossakin aivan, ja naulankantaan samaa mieltä Riksan kanssa. Jos olette yhtään paneutunut tän Piilolasin personallisuuden kerrostumiin, niin voin sanoa että yksi piirre minussa on: (pitkävihaisuuden lisäksi) ja se on perusteellisuus. Jos jotakin
    päätän saattaa loppuun, sinne myös sitten mennään...
    Tällaisia asoita on Altzheimerin taudin tutkiminen (onneksi ei vielä omakohtainen) ja niiden syiden kartoitus, jotka a) lisäävät riskiä
    b) vähentävät tai poistavat niitä. Otetaan ensin se paras poistava metodi, eli Niskalaukaus. Ei tartte enää ainakaan sen taudin oireita
    odotella sitten se toinen joka vähentää on se mömmö jota varmaan riksakin diggailee eli kannabis. vuoden 2006 käänteentekevissä tutkimuksissa on todettu että kanabiksen vaikuttava aineosa THC eli tetrahydrokannabolin  inhiboi kilpailevasti asetyylikolineteraasientsyymia sekä estää beeta-amydolidepetdiidin aggregoitumista.  (Huh huh, eikä ole edes aprillipäivä)
    Kyseinen THC on helppo valmistaa laboratoriossa syneettisesti ja tule tekemään vallankumouksen tämän sairauden hoidossa.

    Eli tulevaisuudenkuva on että vanhat mammat ja papat ovat vanhainkodissa internetin äärellä kuulokkeet korvilla ja silmät kimaltelevat onnesta starbojen katsoessa uusia  leffoja ja mammat googlettavat juttuja frendeistään. , Ja taas juttu luistaa, Muistaksä Klaara kun toi Johannes yritti pokata mua, en heti antannu, vasta sitten kun oli yritystä tarpeeksi, että tiesi mun hinnan... Sitten pienet kannabis piltsut on vitamiinien ja viagrien kanssa kauniissa rivissä hoitsun huostassa, Eikun nappastaan uus ilopilleri ja taas on muistoissa ruotimista...( Ei tartte sählätä virolaisten ja somaleiden kanssa, vaan ihan  apteekista, hyllystä...)