Vs: Joki Rajasin sen noin, kun en tahtonut runkoa liian keskelle. Alkuperäisessa kuvassa näkyis kaikki oksat. Auringon tahdoin jättää puun taakse. Olis varmaan voinut rajata vasemmalta vielä lisääkin pois.
Vs: Joki Itse kallistuisin Linssiluteen kannalle. Jotenkin kaipaa viimeistä oksaa esiin minun silmääni.
Vs: Joki Joo myönnä pois vaan että rajaus ei ihan onnistunut vaikka se vaikeaa onkin. Omien virheiden myöntäminen valokuvauksessa helpottaa ja potkii satasen voimalla eteenpäin parempiin kuviin.
Vs: Joki Keskustellaanko asiasta lisää? Mun mielestä tässä on kauniit ainekset mutta mä kaipaisin lisää tilaa vähän joka puolelle. Mielestäni puu on edelleen keskellä - kuinka se voisi muualla ollakkaan, kun se täyttää koko kuvan vasemmalta oikealle ja alhaalta ylös. ehkä jos olisi pelkkä puu ilman taustaa (siis pelkkää taisavta) niin tykkäisin tämän tapaissta mutta nyt tuo ihana maisema jää jotenkin aisoihin ärsyttävästi. Mitä mielt? -- teksilli
Vs: Joki Tottakai täällä keskustellaan. Ei ole mitään kiintiötä että vain ekat viis komenttia otetaan ja loput jätetään. Kyllähän tuota kuvankäsitelylläkin saisi korjattua varsin mallikkaaksi.
Vs: Joki Laajempi polttoväli olisi ollut poikaa, silloin olisi saanut puun kokonaan ja samalla olisi voinut sommitella sen toiseen laitaan.
Vs: Joki Oon sen ihan itte cropannut noin, omaa syytä. Alkuperäisessä on puun ympärillä tilaa mutta riskut ei mun mielestä ollut tärkeitä. Näköjään erehdyin. Laajempi opiska on AF-rempas Jassilla, siksi piti käyttää 50-millistä. Kiva kun kuva herättää keskustelua. Kiitos.
Vs: Joki Kävin vähän vesuroimassa: <IMG src="http://iofare.1g.fi/kuvat/2011/Joki2.jpg/_medium.jpg"]</IMG>
Vs: Joki Jotenkin vaivaa tuo, että joki jää tuonne puun taaksen. Olisiko vasemmalle lampsimalla saanut niitä 2 erilliseksi elementiksi kuvaan? T jukka
Vs: Joki Dodiin. Nyt se on parempi. Näyttää ihan meidän Lapuan Lakaluomalta otetulta tai ainakin tiedän just saman näköisen paikan.