Vs: Yökuva Tästä jotenkin näkee, että kuvaa on käsitelty aika rankasti, on tai ei, niin kuva on minusta hieno ja taas jotenkin sadunomainen.
Vs: Yökuva Hieno pläjäys. Mulle aivan sama, näin yleisesti onko kuvia käsitelty ja miten, jos se näyttää hyvältä se on hyvä kuva. Jari
Vs: Yökuva Hieno, tunnelmallinen ja seikkailukas, yökuva paremmasta päästä. Tulee nuoruuden interrailit mieleen... snif.. no, nyt on seuraavan sukupolven vuoro, niin tässä pitääkin käydä.
Vs: Yökuva Mitä tuo tarkoittaa, ettei ole paljon käsitelty, ts. mitä mahd raw:lle tehty? Minkä kameran kennosta tullut 2007 tuon näköistä kuvaa?
Vs: Yökuva Hienot sävyt saatu yökuvaan. Öinen historiallinen kaupunkimiljöö ja elävät ihmiset siellä on parasta kuvassa. Tumman sinisessä taivaassa näkyy vähän värikohinaa mutta minäkin mietin, millä kameralla saatu näin hyvää hämäräkuvaa?
Vs: Yökuva Oletko ikinä ottanut yökuvia kaupungissa, aika lailla tämän näköistä se oli jo filmiaikaankin? Kuvassa on exifit tallella, mutta Nikonin D2Xs oli runkona. Ei sille ole mitään ihmeellistä tehty pikkasen valotuksen korjailua yms. mitä nyt melkein aina joutuu säätämään.