Vs: Hipstamatic (kännykkä lomoilua) onhan noissa Kapan hipstoiss oikeesti näyttelykaman meninkii ... //// terv mad
Vs: Hipstamatic (kännykkä lomoilua) Hmmm... Millä tavalla kaari1.jpg edustaa "kännykkä lomoilua" tai "hipstailua"? Se näyttää ihan tavalliselta valokuvalta ja on vaikea nähdä syytä esittää se minään muuna kuin tavallisena valokuvana.
Vs: Hipstamatic (kännykkä lomoilua) Käsitän "kännykkä lomoilun" tai "hipstailun" määrittäväksi tekijäksi kuvaamiseen käytetyn laitteiston. Kaari1.jpg on kuvattu kännykällä (HTC Desire, ohjelmana Vignette), joten se näin ollen täyttää tuon ehdon.
Vs: Hipstamatic (kännykkä lomoilua) Jos siis Lomo valmistaisi kameran, jolla otettaisiin ihan tavallisia kuvia, sillä kameralla otetut kuvat olisivat ilmeisesti myös "lomoilua" sellaisena kuin se kulttuurisesti ymmärretään.
Vs: Hipstamatic (kännykkä lomoilua) Lomoilua tai ei mutta kännykkä mode kuvia. Tähän kuvaan muukalainen on jättänyt jälkensä.
Vs: Hipstamatic (kännykkä lomoilua) Kimonon malli on kyllä hieno. Tollasen kun sais kotiin malliksi. Niin no pääkin sais olla. Alkaisin heti kantaa sitä joka luonnonsuojelualueelle ja ottaisin nudekuvia mettässä.