löytyi lähempää, kuin arvasinkaan. Emerikin mieliksi, kaivoin D200:sen naftaliinista ja loppuhan on historiaa P.S Nettisivuilleni lisäsin uuden gallerian, eilisestä 3,5 h Hailuodon reissusta.
Minusta tää oli paras: Wepardi - Webhosting-palveluja, ylläpitoa, websuunnittelua ja ohjelmistojen tuotantoa Stonehengemäistä fiilinkiä.
Itsekkin tykkään noita järvellä olevia lumikasoja kuvata, mutta harmikseni täällä ei ole noin nättejä muotoja jäässä vaan lumi peittää sen tasaisella kerroksella. Eikä se keväälläkään kauheamman jyrkkiä ole vaikka se lumi siitä katoaakin vähemmäksi. Kauniita muotoja olet löytänyt. Pakko udella että kuvasitko ihan jpg vai neffillä? Milläs kääntelit kuvat kun todella miellyttävät sävyt olet saanut. Ps.Ehkä huomenna pääsee itsekkin jotain kuvia ottamaan kun perheen lisäystä tulee kameralaukkuun. x)
Jiipekkinä kuvasin ja valottelin soppelin makuisia haarukkapaloja alivalotuksen suuntaan. Photoshopissa säädin levelsit ja terävöitin, muuta en tehnyt lämpimässä.
Hiukka pimeätä tuolla Himalajalla mutta Hailuodossa on ollut mitä parhain valo. Hailuotokuvat ovat upeita ja ... erilaisia.