Tareonin ehdottoma muokkaus, eli raameja kasvatettu ja käännetty. Mustia reunoja hiukan kavensin kun jäivät turhan paksuksi. Linkkinä kuva. flatti
Oikea valotus, tai paremminkin alivaloitus mukavasti eli oikeastaan tarvitse kaivella kun on muotokuva päästä. Mutta tuolle nenälle on syy, oli sen verran ärhäkkä hauva että kun kyykistyin ottaakseni kuvan niin naksahti hampaat saman tien minun luokse. Vaikka 85 pystyy suhkot etäältä ottamaan kuvan niin ei kuitenkaan tarpeeksi kaukaa, joten rajauksen suhteen meni hiukan liian tiukaksi edestä. Funtsin että hyödynnetään se sillä vanhalla jipolla mitä on tälläkin foorumilla jotku käyttänyt joten nenä raamien ulkopuolelle. Ja ihan hyvin se onnistu.
Ei toimi. Aivan liian ahdas, jota toi raamijippo oikeastaan korostaa, kun kehys on noin ohut. Oikeastaan koiran katseen suuntakin tukee ahtauden vaikutelmaa. Emerikin tasoon nähden tämä käy melkein "ei näin" -esimerkistä.
Tareone, kiitos mielipiteestä. Mutta minusta tämä toimii. Kehys ehkä olisi voinut olla webbikoossa harmahtavampi ja yhden px levyinen. Hyvä kuitenkin että sanoit mielipiteesi, luonnollisesti olen aina kuulemaan korjaavat ehdotukset. Aiempi saksanseisojasta kuulisin mielipiteen jos siinä mättää joku. Se on harkinnassa että tekisinkö alusta, mutta tästäkin kuvasta voi huomenna olla uusi mielipide.