Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Heavy metal 2

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Anonymous, 3 Heinäkuu 2006.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Se on tuskaa, kun puree kieleen.

    [​IMG]

    Rebelhead, Mikko.
    Tuska afterparty, Tavastia.
     
  2. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Kohina sopii kuvaan, kuin nyrkki päähän! Vielä kun tuo niin tylsä kieli olisi ollut sikari,kuten ensin olin näkevinäni,niin johan ois ollut otos..

    offpic: Up the Irons!
     
  3. mvuori

    mvuori Well-Known Member

    10 669
    132
    63
    Sikari olisi jo vähän liioittelua, kun kitara on jo tuollainen kaksi-fallossymbolinen malli. Kieli kai muutenkin kuuluu luontevammin tähän tapakulttuuriin (jokohan ne käyttävät kieliproteeseja, jotta olemus on lavalla jyhkeämpi? Ajatus tuli mieleen eilisen elokuvan johdosta)

    Ihan mainio soittajakuva. Spotti täyttää tehtävänsä ja päästä nouseva höyry kuvautuu hyvin. Kenties vähän tiukka; lukitsee miehen raamien väliin.
     
  4. Todella messevä..Jaskan sanoin: kuva tuoksahtaa
     
  5. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Kaksi-fallossymbolinen siis.. ööh.. jeh :)

    Tuo kieli on alkaa omaan silmään olemaan jo.. ällöttävä, huono, tylsä klisee.. Sikari olisi tuonut kuvaan omasta mielestäni tiettyä itsevarmuutta ja äijämeininkiä. No joo, kuvaaja nyt tokko olisi törppäämässä sikaria soittajan huulille kesken biisin. "Poltteles tota joutessas, nii mää räppäsen kuvan"