Nyt alkaa olemaan kiva kuvailla maisemia, kun auringon laskemista ei tarvitse odottaa pikkutunneille asti. Viimeksi oli esillä sininen hetki, olisiko tämä nyt sitten oranssi hetki. Tai jotakin. Painamalla kuvaa näet sen vähän isompana. Saa kommentoida, jos siltä tuntuu. Otin reissulla pari muutakin (#1, #2) mutta pidän tätä parhaana.
Vs: Oranssi hetki (maisema) Joo, kakkonen on ykkönen. Tuossa kuvassa on kiva fiilis. Ei ole tarpeen aina näyttää samalta minkä silmä näkee.
Vs: Oranssi hetki (maisema) Tuossa kakkoskuvassa itseäni häiritsee nuo muutamat pilvihattarat. Pitäisi ehkä "palata rikospaikalle" silloin kun taivas on joko ihan selkeä tai sitten jotenkin hienolla tavalla pilvinen.
Vs: Oranssi hetki (maisema) Kakkonen on hyvä, olet ottanut sen ilmeisen kyykyssä ja kuvakulma tuo esille hyvin sen mihin olet hetkessä kiinnittänyt huomiosi. Numero yksi oli hieman vailla pointtia, vaikka toki sinisyys itsessään on hienoa sekin. Olisin kohdistanut siten ykkösen eri tavoin, ehkäpä maaten, ottanut mukaan lisää alareunaa.