Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now
  1. Tämä sivusto käyttää evästeitä. Jatkamalla tämän sivustoa käyttöä, hyväksyt evästeidemme käytön. Lue lisää.

Etsin hyvää web-galleriapalvelua

Keskustelu osiossa 'Yleistä keskustelua' , aloittajana Ilkka989, 3 Elokuu 2012.

  1. Sumppu

    Sumppu

    17
    0
    0
    Vs: Etsin hyvää web-galleriapalvelua

    Zenfoliosta löytyy erilaisia sivustopohjia ja väriteemoja.
    Omat valintani ovat vähentäneet erilaisia ja moninaisia ominaisuuksia.
    Zenfoliossa onnistuu tämäkin.
     
  2. Ilkka989

    Ilkka989 Member

    477
    0
    16
    Vs: Etsin hyvää web-galleriapalvelua

    Jalbumia joskus joku toinenkin on suositellut. Zenfolio oli uusi tuttavuus, näyttää asialliselta, ja jos muunnettavuutta on esim. jollain tavalla oman kuvamateriaalin tai tyylimaun suuntaan niin hyvä.

    Kiitos taas omasta puolestani kaikista vinkeistä!

    Kommentintynkää: Flikkeri on kyllä mun mielestä ihan just "kaikille kuvaajille". Sieltä löytyy niin laidasta laitaan tavaraa. Sosiaalinen buustaus ei ole itseäni varten ollenkaan, mutta ei kai se pahitteeksi ole, vähän kuin taputukset korttelifutismatsissa. Joka tapauksessa täytyypä vielä miettiä oman flikkeritilin käyttöönottoa.
     
  3. jhalmu

    jhalmu Active Member

    8 551
    3
    38
    Vs: Etsin hyvää web-galleriapalvelua

    flickerin hyvyys on ollut myös että on ollut erillinen flickr api jota käyttäen monet on voineet tehdä omia sovelluksia flickeristä. Ja esim Lightroomista saa upattua kuvat suoraan sinne. Ja tänne foorumillekin saa kätevästi kuvakoodin.

    Esim Flickriver - A new way to view Flickr photos and more... on aika kaunis sovellus flickeristä. Esimerkiksi omat flickerin mielestä mielenkiintoisimmat kuvat saa nätisti sitä kautta http://www.flickriver.com/photos/juhahalmu/popular-interesting/ tai jos haluaa vaikka oman portfolion niin sitten vaan tekee niistä oman setin ja siihen linkkaa.