Innostuin heti laittamaan pari kuvaa tänne, kun sai hankittua ensimmäisen järkkärin. k100d kyseessä, tarvisi vain löytää nyt jokin 70-300mm edullisesti. Heijastus auton puskurissa. HareKrishna kukka Makroilua Ulos
Vs: Ensikuvia järkkärillä Ei hassumpi tuo viimeinen. Rajaus olisi voinut kyllä olla mielestäni toisinkin: Lähempää eli vasemmalta pois. Olisiko pystykuvana menettänyt ideansa? Samoin totaalisen musta reuna oikealla, hmm... Higg
Vs: Ensikuvia järkkärillä Kiitos kommentista! Lisääkin saa tulla. Pitääpä kokeilla rajata sitä, ja ehkä toimisi mustavalkoisenakin?
Vs: Ensikuvia järkkärillä Ja ehkä yläosasta pois tuon auton verran. Tuo kukka näytti melkoisen suttuiselta, ilmeisesti tarkennus ei osunut ihan kohteeseen?
Vs: Ensikuvia järkkärillä Minä taas pidin kukasta, koska se ei ollut terävä. Viimeinen kuva oli paras näistä.
Vs: Ensikuvia järkkärillä Ei pahoja ollenkaan, tiedän satoja jo vuosia kuvaneita, joilla kamera aivan turha kampistus. Siis että hyvältä näyttää, siis että näyttää että silmää olisi.