Olen seurannut sammakkojen kevätpuuhia. Ne vaistoavat hiipivänkin lähestymisen ja pulahtavat hetkessä pinnan alle lopettaen kurnutuksensa. Tämän lemmekkään pariskunnan kuitenkin pääsin yllättämään, mutta ovat kyllä päässeet kuvaan matalan veden altakin.
Näyttäisi olevan pariskunnalle molemmille omat muotokuvansa, mutta vahinkoa en osaa poistaa - voisin vaihtaa edes pinnanalaiseksi vedenalaiskuvaksi.
Kutua ja sammakkorakkautta ^_^ Veden sinisyys on vähän ätkän väristä. Oliko tässä polarisaatiosuodin käytössä? Mietin, että olisiko sillä saanut tuota sinistä heijastusta vähennettyä.
Omalla näytölläni kyllä turhankin vaaleaa ja kuva painottui ainoana vedenpäällisenä sammakkoparina dokumentaation puolelle . Vedenalaisessa löytyy oma muoto ja värimaailmansa, josta pari kuvaa.