No ehkä vähän hailakka mut en mä tossa kohinaa kyl missää näe.. Varsin onnistunut kotialbari-kuva jolla lienee arvoa jokusen vuoden päästä. paperille vaan jotta säilyy!
Sama täällä, en kyllä tuosta kohinaa erota niin millään. Väriskaalasta plussaa, tulee ihan 80-luku mieleen noista sävyistä
Tarkoitetaankohan tuolla kohinalla tässä tapauksessa aika rankasti photaroitua taustaa, se kun ei selvästikään ole luonnollinen Ei hassumpi kuva siltikään ja saahan sitä lähelle puhkimenevää taivasta käsitelläkin, ettei sitä huomaisi ... Onko siihen heitetty keltainen taso peittämään harmaaksi muuttunut tausta, jota on vedetty levelsseillä tms. aikalailla alas?.. tietysti voin arvailla pieleenkin, mutta minulle syntyi tuollainen vaikutelma, ettei värimaailma koko kuvassa ole sitä mitä kamera näki.. Tupsun meneminen reunaan ottaa huomiota, sen ehkä kloonaisi pois kokonaan. Rajaus ja lapsi hyvin, hentoa lähes varjotonta valoa heijastuu kasvoille jostain. Kiva kuva.