Vs: Cloaka Maxima Taidekuvia juuh, puhki vähän sieltä sun täältä. Mutta on sulla keikalta hyviäkin kuvia
Vs: Cloaka Maxima se on muuten cloaca maxima.. nimi on lainattu antiikin rooman pääviemäriltä ja tarkoittaa suurta persereikää. niinkerta. ja kuvat rokkaa. VITUTTAA ku en saanu aikaseksi lähdettyä paikanpäälle..
Vs: Cloaka Maxima Olihan nämä Porissa Kinossa pari viikkoa sitten, mutta uusi tuotanto ei oikein miellytä sävelkorvaani. Ajattelin kyllä mennä katsastamaan keikan ja olisi siellä varmasti saanut parvelta "hyviä" kuvia, mutta jäi menemättä. Ei torstai illan keikat oikein päivisin työssä käyvälle sovi. Kuvat on rock!
Vs: Cloaka Maxima Olisit nyt ottanut sellasenkin missä olisi näkynyt miljöö (eli ne cmx:n kolleegojen jättimäiset kuvat). Huikea, hilpeä kontrasti. Itse pääsin keikalle mutta olin päissään kuin käki, meni vähän ohi koko keikka. Vai oliko sitten matsku sellasta mitä esitettiin.