Ensimmäinen on mainio, toinen silmien puuttumisen vuoksi sulkeutunut ja ahdistava. Hyvin mietittyjä ja toteutettuja kuvia molemmat.
Toinen on ihan taidenäyttelykamaa. Ensimmäinen sen sijaan miellyttää, rauhalisuus ja hallinta kadehdittaa: puvustus, sävytys ja valaistus ovat mainioita ja kompositio on myös mieleen. Tämä ei minusta kaipaa ollenkaan tätä kuvan ideaa ja tarinaa, puolillaan oleva teekuoppi olisi riittänyt.
Harmi kun kupissa ei ole mitään, sen olisi vaatinut ehdottomasti. Ensimmäinen varsinaisesti se valokuva. Toinen on hyvä foorumikuva ja juuri kokeilun vuoksi siitä plussat. Mutta ensimmäinen on se valokuva kuten sanoin. Malli, valo ja kaikki on hallittua kuten aina kuvissasi. Vaikka se olisi tietoista tuo kupin tyhjyys ja ehkä se kertoo jotain syvällisempää niin kupissa tosiaan jos olisi ollut jotain niin se olisi se pieni juju. Hieno juttu lisätä tuo kuppi joka tuo kuvaan kuitenkin sen pisteen. Teknisesti loistava ja sisällöllisesti erinomainen kuten ennenkin, naiset jyrää nykyään foorumilla joka saralla se on myönnettävä. Olisikohan aika tehdä leikkaus ja vaihtaa sukupuoli jos kuvat paranisi?
Ältsyn pöhlä taikkispläjäys tuo toka, mutta eka ihan muikea, olkoonkin että kuva on lipsahtanut ylösalaisin
Jos saisin nuo kuvat paperilla enkä olisi niitä täällä nähnyt, pohtisin, onko ne pysty vai vaakakuvia.. pohtisin myös, olisikovatko ne pystykuvia kumminpäin, pää ylhäällä vai alhaalla jne.. tämä vain sivuhuomiona. Ylempi aika tavallinen, mutta laadukas ja tunnelmallinen kuva, kuten toki alempikin, mutta kun silmät puuttuu.. vähän tuollainen, kun joskus oli K-kaupan seinässä " myymälävarkaus on rikos" -efekti siis tuosta toisesta tulee.