Kameran kanssa on tullut kierrettyä aivan viime aikoina useampia kymmeniä kohteita. Tämän ja viime kuun autioekskursioiden pohjalta kokosin kaksi albumia täynnä autioita ja unohdettuja. Huhtikuu painottuu enemmän maalaiskohteisiin, maaliskuun otoksissa keskityn erityisesti urbaanin teollisuusmiljöön tallentamiseen (vain kahden paikan muodossa, tosin!). Laajemmin aihepiiristä kiinostuneiden kannattaa suunnata kohti websivustoani, jossa yksittäiskohteista löytyy huomattavasti enemmän otoksia. Linkki lopussa. Kommentit ois muuten kivoi. Huhtikuu Maaliskuu Autioita rakennuksia käsittelevä sivustoni
Vs: Autiot talot, hylätyt tehtaat - huhtikuu & maaliskuu Hienoja sarjoja, tsiigasin kaikki. Kuvaajalle sanotaan usein että "yritä löytää se oma juttusi". Tässä se on nyt löydetty.
Vs: Autiot talot, hylätyt tehtaat - huhtikuu & maaliskuu Just hyvä harrastus. Kannattaa tutustua. abandoned places
Vs: Autiot talot, hylätyt tehtaat - huhtikuu & maaliskuu Hienoja ovat! Varsinkin maaliskuun kuvien kolme ensimmäistä: näyttää siltä, että paikalta on tullut äkkilähtö jonnekin. Voihan näin tietty ollakin.